MICE

Usta Sanatçı Rasim Öztekin’i uğurladık

Usta Sanatçı Rasim Öztekin’i uğurladık
Kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 62 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncusu Rasim Öztekin için Ses Tiyatrosunda tören düzenlendi. Bakan Ersoy; “Çok değerli bir ustamızı kaybettik. Onun anısını gelecek nesillere taşıyarak onun her daim zihinlerde, akıllarda kalmasını sağlayacağız” dedi. 

Sanatçının, Türk bayrağına sarılı tabutu, Galatasaray Lisesi’nin ana kapısından çıkarak, anma töreni için Ses Tiyatrosu’na götürüldü. Törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Öztekin’in vefatından derin üzüntü duyduğunu belirterek, “(Öztekin) Televizyonda, sinema ve tiyatro perdesinde gülen yüzümüz, duygu ve düşüncelerimiz, kimi zaman kendimiz, kimi zaman çok farklı insan hikayeleriyle rehberimiz olmayı başardı.” dedi.

Bakan Ersoy, usta sanatçının, rolünü yaparken seyirciye hayatın içinde olduğunu hissettirerek, çok farklı bir başarı elde ettiğini söyledi. Öztekin’in yeri doldurulamayacak bir sanatçı olduğunun altını çizen Bakan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu zamansız ölümü, başta ailesi olmak üzere, sanatseverlerimizi ve değerli sanatçılarımızı çok üzdü. Bize düşen, onun anısını gelecek nesillere taşımak, onun her daim zihinlerde, akıllarda kalmasını sağlamak ve göstermiş olduğu ustalığın, hocalığın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak. Başta tiyatro camiamız olmak üzere, biz de bütün sanat kurumlarımız için, üzerimize düşen ne varsa onlarla iş birliği içinde yapmaya devam edeceğiz. Çok değerli bir ustamızı kaybettik. Ben başta ailesine, siz sanatçılarımıza ve sanatseverlere baş sağlığı diliyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, sizlere sabırlar diliyorum.”

Ses Tiyatrosu’ndaki törene, sanatçının eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin’in yanı sıra İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, oyuncular Ulvi Alacakaptan, Okan Bayülgen ve Şevket Çoruh’un da aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

Öztekin’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi’nde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL