Güncel

Hüseyin Kurtoğulları’nın beklenen Kitabı “USTA” yayımlandı..

Hüseyin Kurtoğulları’nın beklenen Kitabı “USTA” yayımlandı..

ATURJET – FIJET Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi, Plan Tour’un sahibi Hüseyin Kurtoğulları 55 yıllık turizm hayatını “Usta” isimli kitabıyla taçlandırdı. Ekin Yayın Grubu tarafından yayımlanan “Usta” kitabı sektörde geniş yankı uyandırırdı. Ustaların Usta’sını  kutluyor, kitabının okuru ve baskısının bol olmasını diliyoruz.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Bazı insanlar meslekleriyle doğar. Hüseyin Kurtoğulları’da kesinlikle turizmci olarak doğanlardan. Türkiye’nin tanıtımına ve turizme adadığı 55 yılda en zor dönemlerde bile mesleğini sevmeye devam eden Kurtoğulları; yenilikler ve ilklere imza atarak ilerlerken aynı zamanda ülkemizin turizm tarihine büyük katkı sağladı ve renkli izler bıraktı.

2016 yılında Akdeniz Turizm Vakfı’nın Yaşam boyu onur ödülüne layık görülen Kurtoğulları; otobiyografi kitabında 1960 lı yıllarda başlayan turizm serüveni ile harmanlanan anılarını USTA’lara has üslubuyla aktarıyor.

Doğru bildiklerini  gelecek nesillere aktarmaya gayret ettiğini belirten Kurtoğlulları;   “Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkları sürece avcıların anlattıkları hikayeleri dinlerler” diyor. Kurtoğulları’nın Ekin Yayın Grubu tarafından yayımlanan  otobiyografisi Pandora, Remzi Kitabevi, Kırmzı Kedi ve tüm internet kitapçılarında bulabilirsiniz.

Kitap ile ilgili açıklamada bulunan ATURJET – FIJET Türkiye Yönetimi;  “Usta”mızı bu kıymetli çabasından dolayı hem teşekkür hem de tebrik eder, keyifli okumalar dileriz.”

GENÇ TURİZMCİLERE REHBER OLACAK “USTA”….

ATURJET-FIJET Türkiye Üyesi Çetin Gürcün “daima ilklerin adamı Ustam yine yaptı yapacağını. Turizmin el kitabı olacak eserinin turizm sektörümüze hayırlı olmasını dilerim. Eminim içinde çok önemli dersler var, herkes yararlanmalı. Teşekkürler Ustam” dedi. Emre Gezgin ise ” Hüseyin Kurtoğulları’nı canı gönülden tebrik ederim. Birikimlerinizi ve anılarınızı turizm camiasına aktarmanız çok değerli. Özellikle genç nesil turizmci kardeşlerimizin kitabınızı okuyarak yeni bir diploma sahibi olacağını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Hüseyin KURTOĞULLARI hakkında:

3 temmuz  1946 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokulu Adana’da, orta  eğitimini ise Tarsus Amerikan Koleji’nde (1966) tamamladı.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi, Mimarlık Yüksek Okulu’nu 1974 yılında bitirdi. Mimarlık okurken bir yandan turizm ile ilgili çalışmalarına Hertz Rent A Car’da başlamıştır. İstanbul Marmara Üniversitesi, Turizm Bölümü’nde misafir öğretim üyeliği yaptı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, (TÜRSAB)’da 1987-1993 yılları arasında üç dönem (6yıl) aktif yönetim kurulu üyeliği yaptı. Başarılı gençlere alan açma, onları bu tür görevlere özendirme düşüncesiyle TÜRSAB’dan ayrılarak kendi işine, Plan Tours’a döndü. Merkezi Londra’da bulunan ve kırmızı üstü açık çift katlı gezi otobüsleri konusunda dünyanın bir numaralı şirketi olan City Sightseeing Worldwide’in kurucu ortakları arasında yer aldı. Türkiye temsilcisi oldu.

Hüseyin KURTOĞULLARI, Plan Tours ve İstanbul Vision Seyahat Acentelerinin sahibidir. İngilizce bilmektedir.

1966 yılından beri Ülkü Hanımla mutlu bir evliliği vardır. Büyük kızı Ebru ve turizm işlerindeki ortağı küçük kızı Sırma ve her iki kızından birer torunu ile meslek hayatında 55 yılı tamamlamış olup, halen çalışma yaşamını sürdürmektedir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL