Güncel

Büyüklerimiz Hazinemizdir

Büyüklerimiz Hazinemizdir

Halkbank Genel Müdürlüğü ve Medikal Turizm Derneği yaş almış büyüklerimizi unutmadılar. Halkbank ev sahipliğinde sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilen Yaşlılara Saygı Haftası etkinliğinde yaşlanma ve yaşlılara her zaman saygı süreçleri filmlerle ve sözel anlatımlarla dile getirildi.

Uzm.Dr.Sinan İbiş-Medikal Turizm Derneği Başkanı

Her zaman aileleriyle ve bireysel güçleriyle çocuklarını yetiştiren, insanlığa hizmet etmiş büyüklerimiz yaşamımızın en önemli varlıklarıdır. Bu değerlerimiz yaş alma sürecinin ilerlemesiyle biz insanların, kurumların, kuruluşların ve duyguların daha çok desteğine ihtiyaç duyarlar. Bu değerlerimizin hizmetlerimizle yaşamlarının desteklenmesinin hepimizin görevi olduğu konusunda daha yüksek bir farkındalığa ihtiyacı vardır ve bu farkındalık için her yıl yaş almış büyüklerimiz için Yaşlılara Saygı Haftası düzenlenmektedir.

Pandemi nedeniyle yaşanan bu zorlu günlerde Halkbank Genel Müdürlüğü ve Medikal Turizm Derneği yaş almış büyüklerimizi unutmadılar. Halkbank ev sahipliğinde sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilen Yaşlılara Saygı Haftası etkinliğinde yaşlanma ve yaşlılara her zaman saygı süreçleri filmlerle ve sözel anlatımlarla dile getirildi.

Duygulandıran anlarında yaşandığı bu etkinlikte söz alan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan; “Yaş almış büyüklerimizin zorlu süreçlerinde Halkbank’ın her zaman onların yanında olacağını, bugün varsak ve ülkemiz ve milletimiz adına sorumluluklar üstlenmişsek bunun büyüklerimiz sayesinde olduğunu, o nedenle de büyüklerimizin bizlerin hizmeti ile mutlu yaşaması gerektiğini” ifade etti.

(Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan)

Söz konusu etkinliği planlanmasında paydaş olan ve söz alan Medikal Turizm Derneği Başkanı Doktor Sinan İbiş ise; “Ülkemizin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkeler arasında ilk sıralarda yer almasına rağmen, Türkiye’nin dünyanın en hızlı yaşlanan ilk 10 ülkesi arasında yer aldığını; yaş almış büyüklerimizin bakım, destek ve mutlu yaşam ihtiyaçlarının gün geçtikçe giderek arttığını, yaş almış büyüklerimizin en büyük desteklerinin ise aile yaşamı ile büyüklerin ihtiyaçlarına sahip çıkacak gençliğin güçlendirilmesi gerektiğini, o nedenle de Yaşlılık ile etkinliklerin ülkemizde çok önemsenmesi gerektiğinin” altını çizdi.

(Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş)

Etkinlikte huzurevlerimizdeki yaş almış büyüklerimizin söylemleri, yaş almış büyüklerimizin yaşamını desteklemek üzere çocuklar ve gençler arasında yapılan Yaşlanma temalı resim yarışmasında ödüllendirilen çocuklar ile gençlerin söylemlerinin anlatıldığı filmler gösterildi. Halkbank’ın emeklileri ve Halkbank hizmetlerinden yararlanan emekli büyüklerimizin de katılımlarının sağlandığı bu etkinlikte söz alan emeklilerimiz; yaşlılar için yapılan bu örnek etkinlikle alakalı duygularını dile getirdiler ve unutulmamak, desteklenmek, değer verilmek ülkemizin geleneği olarak sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Ayrıca bu etkinliğe katılamayan ancak yaşlıların kültür sanat deneyimlerinin yaşatılması için örnek çalışmalar yürüten Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş ise etkinliğe gönderdiği mektubunda; Milletimiz, bugünlere gelmemizde çok büyük emekleri olan büyüklerimize, saygı ve sevgiyle yaklaşmayı düstur edinmiş bir kültüre sahip olduğunu; yaşlılarımızın dün ile bugün arasında köprü kurmamızda, değerlerimizi gelecek nesillere aktararak, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde önemli katkılar sunduğunu vurguladı.

Söz konusu etkinlikte ayrıca yaş almış büyüklerimizin toplumsal duygularını güçlendirmeye katkı sağlamak üzere bir müzik dinletisi yapıldı. Bu müzik dinletisinde ise Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova piyano eşliğinde Türk Kardeşliği ve Dostluğu eserleriyle müthiş bir müzik ziyafeti de vermiş oldular. Bu anlamlı etkinliğin sunuculuğunu ise TRT Spikeri ve aynı zamanda bir yaşlı gönüllüsü olan Sezen Atak yaptı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL