Dünya

İngiltere’de uluslararası seyahatlere 17 Mayıs’a kadar izin yok

İngiltere hükümeti Covid 19 İlkbahar 2021 yol haritası kapsamında  uluslararası seyahate 17 Mayıs’tan önce izin verilmeyeceğini açıkladı. İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’deki vatandaşların yaşamı ve ekonomisini koruma amacıyla hazırlanan..

İngiltere’de uluslararası seyahatlere 17 Mayıs’a kadar izin yok

İngiltere hükümeti Covid 19 İlkbahar 2021 yol haritası kapsamında  uluslararası seyahate 17 Mayıs’tan önce izin verilmeyeceğini açıkladı.

İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’deki vatandaşların yaşamı ve ekonomisini koruma amacıyla hazırlanan ‘COVID-19  Yol Haritası 4 ana başlıktan oluşuyor: COVID Sertifikasyonu, Küresel Seyahatler, Etkinlikler Programı, Sosyal mesafe . Normalleşme süreci, sağlık, ekonomik sorunlar ve çözümlerinin ele alındığı raporda temkinli bir yaklaşım hakim. Açıklamada öne çıkan tarih ise makul bir mazeret olmaksızın uluslararası seyahatin 17 Mayıs’tan önce olmayacağı yönünde.

Yapılan açıklamada; “Yurtdışındaki pandeminin durumu ve diğer ülkelerdeki aşılama programlarının ilerlemesi göz önüne alındığında, henüz zorunlu olmayan uluslararası seyahatin bu noktadan itibaren devam edebileceğini teyit edecek durumda değiliz. Varyantlarla ilgili son durumu ve aşıların bunlara karşı etkinliğine ilişkin kanıtları dikkate alarak, zorunlu olmayan uluslararası seyahatin 17 Mayıs’ta devam edip edemeyeceğini veya giden seyahat kısıtlamasını kaldırmadan önce daha uzun süre beklememiz gerekip gerekmediğini önceden teyit edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

İngiliz Hükümeti, vakalar ve varyantlarından kaynaklanan riski yönetmeye devam ederken, mümkün olan en kısa sürede zaruri olmayan uluslararası seyahate dönüşü görmek istiyor ancak insanların bu yıl  yaz tatili için Birleşik Krallık’a gidip gelebilecekleri konusunda konuşmak için henüz erken olduğunu vurguluyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL