Güncel

B2B Luxury MICE & Conference turizm sektörüne moral verdi..

B2B Luxury MICE & Conference turizm sektörüne moral verdi..

İstanbul’da gerçekleştirilen “B2B Luxury MICE & Conference” etkinliğinin faaliyet raporunu açıklayan Travel Shop Turkey Yetkilisi Murtaza Kalender; “katılımcılardan çok güzel geri dönüşler aldık.  Hem sektörün moral ve motivasyonu yerine geldi, hem de tüm dünyaya, ülkemizin güvenli olduğunu, Covid 19 tedbirleri alınarak ses getiren bir etkinlik yapılabileceğini ispatladık” dedi

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Ülkemizde ve tüm dünyada Covid 19 turizm sektörünü zorlamaya devam ederken; turizmcilerimiz boş durmuyor, pes etmiyor ve uluslararası turizm aktörlerini buluşturan önemli etkinliklere imza atıyorlar. 2021 yılının en önemli turizm çalıştaylarından biri olan  B2B Luxury MICE & Conference 6-7 Nisan tarihlerinde İstanbul Pullman Otel’de gerçekleştirildi. Organizasyonu düzenleyen Travel Shop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender; B2B Luxury MICE & Konferans etkinliğinin faaliyet raporunu açıkladı.

Aralarında Amerika Tour Operatörleri Birliği Başkanı Terry Dale’in de  bulunduğu, global turizmin önde gelen  otoritelerinden 14 Turizm STK Başkanının konuşmacı olarak katıldığı  Turizm Çalıştay ve Konferansını sonuç çıktılarını değerlendiren Kalender; “Dünyada son bir yılın en önemli etkinliği olarak kabul edilen ve İstanbul’da gerçekleştirelen  bu organizasyon kapsamında 21 Milyon Euro’yu aşan bir iş hacmine ulaşıldı.” dedi.

Organizasyonun düzenlenmesinde tüm paydaşların güç birliği yaptığını ve destek verdiklerini belirten Kalender; “öncelikle Türkiye Turizm Tanıtma ve Kalkınma Ajansı’na, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Türk Hava Yolları’na, Accor Oteller Grubu’na, Pullman Otel’e, İstanbul Turizm Derneği’ne ve isimlerini sayamadığım tüm kıymetli insanların hepsine teker teker çok teşekkür ederim. Yoğun Pandemi dönemine denk gelen etkinliğimiz her şeye rağmen turizm sektörümüz için çok faydalı oldu.”ifadelerine yer verdi.

 B2B LUXURY MICE & CONFERENCE RAKAMLARI:

Katılım Gösteren Ülke Sayısı: 33
Katılım Gösteren Hosted Buyer Sayısı: 175
Konferans Konuşmacı sayısı: 23
Katılım Gösteren Katılımcı Sayısı: 307
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 186

ETKİNLİĞİN İŞ HACMİ:

Organizasyon kapsamında ülkemize gelen Hosted Buyer acentelerin bazılarının Covid 19 kısıtlamaları nedeniyle halen ülkelerine gidemediklerini belirten Kalender;  şu ana kadar gelen Hosted Buyer Acentelerin  %77’lik bir kısmının etkinlikteki iş hacmi ile ilgili şu bilgileri aktardı:

Etkinliğimizde gerçekleşen Randevu sayısı: 2184
Etkinliğimizde Oluşan Bütçe: 21.250.000 Euro
Etkinliğimizde İmzalanan ve Teyit Olunan Talep Sayısı: 155
Taleplerde Teyit Olunan Kişi Sayısı: 21.625

Etkinliğe 250 yabancı Hosted Buyer beklediklerini belirten Kalender,  ancak bazılarının yola çıkarken yaptırdığı PCR Testlerinin pozitif çıkması, bazı sınırların son dakikada seyahate kapanması ve bazı uçuşların iptali nedeniyle nihai sayılarda eksilme olduğunu aktardı.

SEKTÖRE MORAL VE MOTİVASYON OLDU…
Bu denli önemli bir etkinliği, Türkiye’de yaparak  büyük bir ses getirdiklerini belirten  Murtaza Kalender ; amaçlarının 2020 yılındaki turizm kayıplarını bu tip etkinliklerle yeniden telafi etmek olduğunu dile getirdi. Ayrıca katılımcılardan çok güzel geri dönüşler aldıklarını belirten Kalender, “hem sektörün morali ve motivasyonu yerine geldi, hem de tüm dünyaya, ülkemizin güvenli olduğunu, Covid 19 tedbirleri alınarak ses getiren bir etkinlik yapılabileceğinin ispatladık” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL