Güncel

Çocuklarımız bu emanetin en büyük koruyucusudur.

Çocuklarımız bu emanetin en büyük koruyucusudur.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Covid 19 nedeniyle evlerde kutlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu;  “Egemenlik ve bağımsızlık milletimizin en büyük servetidir. Çocuklarımız bu emanetin en büyük koruyucusudur.” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının, sadece Kurtuluş Mücadelesinde değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş uygarlık yolculuğunda da en önemli kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin doğum günü olan 23 Nisan’ı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Egemenlik ve bağımsızlık milletimizin en büyük servetidir. Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu aziz vatanın bağımsızlığı için canlarını feda edenlere duyduğumuz minnet ve şükran nesiller boyu sürecektir. Çocuklarımız bu emanetin en büyük koruyucusudur.

Türk iş dünyası olarak Cumhuriyetimizi, ilke ve hedefleri doğrultusunda güçlü kılmak ve ülkemizi daha ileri seviyelere ulaştırmak için her türlü çabayı göstereceğiz. Bizler refah ve mutluluğun temeli olan ekonomik kalkınmayı en ileri ülkeler seviyesinde gerçekleştirmek için üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getirme azim ve kararındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi hislerimle kutluyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL