Kültür-Sanat

Müzelerimizden eşsiz bir müzik ziyafeti..

Medikal Turizm Derneği ve Halkbank işbirliğinde  yayınlanan Müzede Müzik programının 3.bölümü Cumhuriyet Müzesi’nde çekildi. Uzm.Dr.Sinan İbiş’in hazırlayıp sunduğu Müzede Müzik programı;  Ekotürk TV ekranlarında 2 Mayıs 2021 Pazar günü 09.30..

Müzelerimizden eşsiz bir müzik ziyafeti..

Medikal Turizm Derneği ve Halkbank işbirliğinde  yayınlanan Müzede Müzik programının 3.bölümü Cumhuriyet Müzesi’nde çekildi. Uzm.Dr.Sinan İbiş’in hazırlayıp sunduğu Müzede Müzik programı;  Ekotürk TV ekranlarında 2 Mayıs 2021 Pazar günü 09.30 – 13.30 – 19.30’da gösterimde olacak.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evlere kapandığımız şu günlerde müzelerimizden yükselen eşsiz  müzik ziyafeti hepimize çok iyi gelecek. Halkbank sponsorluğunda Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr.Sinan İbiş’in hazırlayıp sunduğu “Müzede Müzik” programı izleyicileri  tarih ve sanatla buluşturuyor.

Tarihin anıları müzikle  müzelerimizde canlanıyor.

Tarihi yaşanmışlıklar eşliğinde müzede müzik dinletileri Ekotürk TV de 2 Mayıs 2021 Pazar günü 09.30 – 13.30 – 19.30’da yayınlanacak. 3.ncü bölümü Cumhuriyet Müzesi’nde çekilen Müzede Müzik  programında Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova tarafından seslendirilen “Film Müzikleri” dinletisi gerçekleştirildi.

Türk Hava Kuvvetleri Ankara Müzesi’nin klipleri yer alan Müzede Müzik programında Film Müzikleri dinletisinde;  Moon River / Johnny Mercer / Henry Mancini, Over The Rainbow / Harold Arlen, Think Of Me / Andrew Lloyd Webber, Phantom of the Opera, I Will Wait For You / Michel Legrand, Under Paris Skies / Hubert Giraud şarkıları piyano eşliğinde söylendi.

Koronavirus pandemisinin insanarı sosyokültürel faaliyetlerden uzaklaştırdığını,  müzik dinletileri ve müzelerimizdeki kültür miraslarla  insanlarımızın buluşma imkânlarını sınırladığını belirten Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş; Müzede Müzik programı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Kültür miraslarımızın simgesi olan tarihi binalarımızda gerçekleştirilmesi planlanan müzik dinletilerimizle insanlarımızın buluşturulması, müze ve müzik kültürlerimizin yaygınlaştırılması projemiz maalesef yaşanan Koronavirus felaketi nedeniyle gerçekleştirilememiştir. Pandemi sürecinin uzaması ve ne zaman biteceğinin de belli olmaması nedeniyle insanların sosyokültürel aktiviteleri sınırlandığından  müzede müzik programlarının  televizyonda yayınlanması ile projemizin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı devletimize ve özel sektörümüze ait müzelerimizde müzik dinletileri izleyicisiz yapılmış ve müzelerden hazırlanan görsel filmlerle birleştirilerek belki de ülkemizde ilk defa olan Müzede Müzik televizyon programları gerçekleştirilmiştir.”dedi.

MÜZEDE MÜZİK İÇİN GENİŞ KATILIMLI İŞBİRLİĞİ

Medikal Turizm Derneği tarafından planlanan ve Uzman Dr.Sinan İbiş tarafından hazırlanan “Müzede Müzik” Televizyon Programı Projesi; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri, Halkbank Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş., Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı akademisyenleri Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova başta olmak üzere; Ekotürk Televizyonu, Zuhal Müzik Şirketi, Philips Türkiye, Türk İdareciler Dergisi, Gündem Sağlık Haber Portalı, Aktüel Sağlık Haber Portalı, Turizm Haberleri Haber Portalı, Medikal News Dergisi ve Haber Portalı, Med-Lab Aile Sağlığı Tanı ve Check-Up Merkezi, Özel Flavius Polikliniği, Sümela Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, Zirve Ses ve Işık Sistemleri Şirketi, İstatistik Dünyası Şirketi, Kadıköy Life Dergisi, İstanbul Sanat Dergisi, Öncü Grup, MozartHaus Sanat ve Konser Evi, La Grazia Wedding, Tourmag Dergisi kuruluşları ile işbirliği yapılarak gerçekleştirilmiştir.”şeklinde konuştu.

Bu projenin gerçekleştirilmesinde en önemli desteği ise Halkbank Genel Müdürlüğü’nün üstlendiğini belirten UzmDr Sinan İbiş; “müzik dinletileri ve film çalışmaları tamamlanan ve 19 bölümden oluşan Müzede Müzik televizyon programları ulusal yayın yapan Ekotürk televizyonu tarafından televizyon ekranlarından ve Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından işletilen hızlı tren setlerindeki ekranlardan yayınlanacaktır.” ifadelerine yer verdi.

#müzedemüzik #halkbank #ekotürk #drsinanibis #flaviusklinik #medikalturizmderneği #demetgürhan #gülerdemirova #cumhuriyetmüzesi #kurtuluşsavaşımüzesi #koçmüzesi #etnografyamüzesi #resimheykelmüzesi #anadolumedeniyetlerimüzesi #pttpulmüzesi #tcddmüzesi #satrançmüzesi #tourmag #mozarthaussanatevi #turizmhaberleri #aktüelsağlık #idarecilerdergisi #medikalnews #zuhalmüzik #kültürbakanlığı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL