Güncel

Uluslararası Hestourex Fuarı ve Türkiye Turizm Zirvesi 7-9 Ekim’e ertelendi..

Uluslararası Hestourex Fuarı ve Türkiye Turizm Zirvesi 7-9 Ekim’e ertelendi..

TC. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER),  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) öncülüğünde 20-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi planlanan 4. Uluslararası HESTOUREX Fuarı ve eş zamanı gerçekleştirilecek “Türkiye Turizm Zirvesi”; son alınan Covid 19 tedbirleri nedeniyle 7-9 Ekim 2021 tarihlerine ertelendi.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Sağlık turizmi, spor turizmi ve alternatif turizm alanlarında sektör profesyonellerini geniş katılımla buluşturmayı hedefleyen 4. Uluslararası HESTOUREX Fuarı ve bu yıl ilk kez fuar ile  eş zamanlı düzenlenecek Türkiye Turizm Zirvesi, Covid 19 pandemisi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilememişti.  20-22 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılması planlanan organizasyon vaka sayılarının artması ve tam kapanma tedbirleri kapsamında  kurul ve paydaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda 7-9 Ekim 2021 tarihine ertelendi.   2019 yılında HESTOUREX Fuarında  307 katılımcı firmadan, 523 yetkili ile 165 ülkeden gelen 5.211 kişilik alım heyeti toplam 57.213 ikili iş görüşmesi yapmıştı.

TC. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde  Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) öncülüğünde düzenlenenecek Fuar ve Turizm Zirvesi; turizm meslek örgütleri, turizm STK’ları, Üniversiteler ve Turizm Fakülteleri, mezun derneklerinin geniş katılımlı işbirliği ile Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenenen Uluslararası Hestourex Fuarı ve Türkiye Turizm Zirvesi’nde  paneller, çalıştayda sektörel sorunlar ve turizmin geleceği ele alınacak.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL