Kültür-Sanat

Ankara Cumhuriyet Müzesi’nden eşsiz bir müzik şöleni…

Medikal Turizm Derneği öncülüğünde,  Uzm Dr.Sinan İbiş tarafından hazırlanıp sunulan “Müzede Müzik”  Programı,  Ankara Cumhuriyet Müzesi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkılarla Ekotürk TV de 16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 09.30 –..

Ankara Cumhuriyet Müzesi’nden eşsiz bir müzik şöleni…

Medikal Turizm Derneği öncülüğünde,  Uzm Dr.Sinan İbiş tarafından hazırlanıp sunulan “Müzede Müzik”  Programı,  Ankara Cumhuriyet Müzesi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkılarla Ekotürk TV de 16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 09.30 – 13.30 – 19.30’da izleyicilerle buluşuyor.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Pandemi tedbirleri nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde Müzeleri,  müzikle, tarihi yaşanmışlık hikayeleri ve  sanatçılarla yaşam alanlarımıza getiren Müzede Müzik programı geniş izleyici kitlesi tarafından ilgiyle izleniyor. Medikal Turizm Derneği tarafından hayata geçirilen,  Uzm Dr.Sinan İbiş tarafından  sunulan “Müzede Müzik”  Programının 5. Bölümü Ankara Cumhuriyet Müzesi’nde çekildi.

Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova tarafından seslendirilen müzik programında “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” dinletisi gerçekleştirildi.

Etnografya Müzesi’nin klipleri yer alan Müzede Müzik programında “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” dinletisinde;  Maya Dağdan / Düzenleme  Saip Egüz, İzmir’in Kavakları / Düzenleme  Aytekin Albuz, Bülbülüm Altın Kafeste / Düzenleme  Erdal Tuğcular ve Allı Turnam / Düzenleme  Aytekin Albuz şarkıları piyano eşliğinde söylendi

Tarihi yaşanmışlıklar eşliğinde müzede müzik dinletileri Ekotürk TV de 16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 09.30 – 13.30 – 19.30’da yayınlanacak.

PANDEMİ GÜNLERİ MÜZEDE MÜZİK İLE RENKLENİYOR

Koronavirus pandemisinin tüm dünyada ve ülkemizde  sosyokültürel faaliyetlerimizden müzik dinletileri ve müzelerimizdeki kültür miraslarımızla insanlarımızın buluşma imkânlarını sınırladığını belirten Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr.Sinan İbiş; “Kültür miraslarımızın simgesi olan tarihi binalarımızda gerçekleştirilmesi planlanan müzik dinletilerimizle insanlarımızın buluşturulması, müze ve müzik kültürlerimizin yaygınlaştırılması projemiz maalesef yaşanan Koronavirus felaketi nedeniyle gerçekleştirilememiştir. Pandemi sürecinin uzaması ve ne zaman biteceğinin de belli olmaması nedeniyle sosyokültürel aktiviteleri sınırlanmış insanlarımızın bu süreçte müzede müzik programlarının filmleştirilmiş hallerinin televizyon programında yayınlanması ile projemizin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı devletimize ve özel sektörümüze ait müzelerimizde müzik dinletileri izleyicisiz yapılmış ve müzelerden hazırlanan görsel filmlerle birleştirilerek belki de ülkemizde ilk defa olan Müzede Müzik televizyon programları gerçekleştirilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

PROJEYİ DESTEKLEYENLER:

Müzede Müzik projesinin geniş katılımlı destek yapılanması hakkında bilgi veren Uzm. Dr Sinan İbiş şu açıklamada bulundu:

“Medikal Turizm Derneği tarafından planlanan  “Müzede Müzik” Televizyon Programı ; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri, Halkbank Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş., Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı akademisyenlerinden Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova başta olmak üzere; Ekotürk Televizyonu, Zuhal Müzik Şirketi, Philips Türkiye, Türk İdareciler Dergisi, Gündem Sağlık Haber Portalı, Aktüel Sağlık Haber Portalı, Turizm Haberleri Haber Portalı, Medikal News Dergisi ve Haber Portalı, Med-Lab Aile Sağlığı Tanı ve Check-Up Merkezi, Özel Flavius Polikliniği, Sümela Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, Zirve Ses ve Işık Sistemleri Şirketi, İstatistik Dünyası Şirketi, Kadıköy Life Dergisi, İstanbul Sanat Dergisi, Öncü Grup, MozartHaus Sanat ve Konser Evi, La Grazia Wedding, Tourmag Dergisi kuruluşları ile işbirliği yapılarak bu sosyal proje gerçekleştirilmiştir. Bu projenin gerçekleştirilmesinde en önemli desteği ise Halkbank Genel Müdürlüğü üstlenmiştir. Müzik dinletileri ve film çalışmaları tamamlanan, 19 ayrı bölümden oluşan Müzede Müzik televizyon programları ulusal yayın yapan Ekotürk televizyonu tarafından televizyon ekranlarından ve Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından işletilen hızlı tren setlerindeki ekranlardan yayınlanacaktır.” dedi.

#müzedemüzik #halkbank #ekotürk #drsinanibis #flaviusklinik #medikalturizmderneği #demetgürhan #gülerdemirova #cumhuriyetmüzesi #kurtuluşsavaşımüzesi #koçmüzesi #etnografyamüzesi #resimheykelmüzesi #anadolumedeniyetlerimüzesi #pttpulmüzesi #tcddmüzesi #satrançmüzesi #tourmag #mozarthaussanatevi #turizmhaberleri #aktüelsağlık #idarecilerdergisi #medikalnews #zuhalmüzik #kültürbakanlığı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL