Güncel

Kapanmada canları sıkılınca ormanda ağaç katliamı yaptılar!

Kapanmada canları sıkılınca ormanda ağaç katliamı yaptılar!

Kütahya’da sokağa çıkma yasağının olduğu tam kapanma döneminde kent merkezi yakınındaki ormanlık alanda kamp yapan bir grup, 20’den fazla çam ağacını keserek ısınmak ve yemek pişirmek için yaktı…

Yusuf Yavuz

Kütahya’da tam kapanmayı fırsat bilen bir grup can sıkıntılarını ormanlık alandaki ağaçları katlederek giderdi. Kent merkezindeki Sultanbağı Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çadır kuran kimliği belirsiz kişiler, 20’den fazla çam ağacı ile çiçeğe durmuş alıç ve erik ağacını keserek yaktılar. Ormanlık alandaki katliamla ilgili 112 Acil Çağrı Hattı ile Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’ne haber verildiğini dile getiren vatandaşlar, olayla ilgili işlem yapılmamasını eleştirdi.

Kütahya’da kent merkezi yakınındaki ormanlık alanda ağaç katliamı yaşandı. Ancak bu kez ağaçlar madencilik, yol ya da enerji projesi için değil, doğrudan zevk için katledildi. Sultanbağı Mahallesi’nin sırtlarındaki ormanlık alanda ortaya çıkan ağaç kıyımının görüntüleri vatandaşların tepkisini çekti.

TAM KAPANMADA AĞAÇ KATLİAMI YAPTILAR

İddiaya göre 5-6 kişi oldukları düşünülen grup, Covid-19 pandemisi nedeniyle 29 Nisan’da uygulamaya konulan tam kapanmanın ardından ormanlık bölgede çadır kurarak kamp yapmaya başladı. Kapanmadan önce de söz konusu ormanlık alana günübirlik gelip gittikleri öne sürülen kişilerin sokağa çıkma yasağına rağmen orman içerisinde çadırlı kamp yaparak geçtiğimiz hafta sonu geceyi de burada geçirdikleri iddia edildi.

Ağaçları kestikleri baltayı olay yerinde bırakıp uzaklaştılar

ÇAM AĞAÇLARINI KESİP ISINMAK VE YEMEK PİŞİRMEK İÇİN YAKTILAR

Çam ağaçlarını baltayla keserek ısınmak ve yemek pişirmek için yaktıkları ortaya çıkan grubun kullandığı malzemeleri de ormanlık alanda bırakarak olay yerinden uzaklaştıkları belirlendi. Ağaçları kestikleri balta ile yemek pişirdikleri tava ve çeşitli kamp malzemelerini olay yerinde bırakan kişilerin 21 tane çam ağacı ile çiçeğe durmuş alıç ve erik ağaçlarını da kestikleri belirtiliyor. Zanlıların 10 civarındaki ağacı da kesmeye çalışarak zarar verdikleri ortaya çıkarken olayla ilgili 112 Acil Çağrı Merkezi ile Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’ne durumu haber verdiklerini dile getiren vatandaşlar zamanında müdahale edilmemesini eleştirdi.

GEREKLİ YASAL İŞLEM BAŞLATILSIN

Ormanlık alanın gözlerden uzak bir bölgede yer aldığına dikkati çeken vatandaşlar, kapanma sırasında canı sıkılan insanların bu şekilde ağaçlara zarar vermelerinin kabul edilemez olduğunu belirterek sorumluların tespit edilerek gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını talep ediyor.

Çam ağaçlarının yanında ahlat ve erik ağaçları da katledildi
Kimlikleri bilinmeyen kişilerin 21 ağacı kestiği, 10 kadar ağaca da zarar verdiği belirtildi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL