Güncel

Rus heyet Türkiye’nin Turizm merkezlerinde inceleme yapacak

Rus heyet Türkiye’nin Turizm merkezlerinde inceleme yapacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın  ve beraberindeki heyet;   Türkiye ve Rusya arasında karşılıklı uçuşların sürdürülmesi, uygulanan tedbirler ve güvenli turizmin başlatılması için Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova görüş alışverişinde bulundu.

Geçen sene olduğu gibi tam kapanma sonrasında 2021 turizm sezonu ile ilgili diplomatik girişimler başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve beraberindeki heyet, Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ile Moskova’da görüştü.

RUS HEYET  TURİZM MERKEZLERİNDE İNCELEME YAPACAK..

Sputnik.co’un haberine göre; Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) ve ilgili Türk kurumları arasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumuna ilişkin istişarelerin yapıldığını belirten Golikova, Rus heyetinin, iki ülke arasında uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek üzere Türkiye’ye gideceği ve turizm merkezlerinin aldıkları güvenlik önlemleri açısından denetleneceği bilgisini paylaştı.

Golikova, “Turistlerin karşılıklı ziyaretlerinin koşullarına ilişkin bir eylem planının geliştirilmesi konusunda anlaştık. Bu karar, Türkiye’deki turizm merkezlerindeki Rus turistlerin korunmasını sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Zarina Doguzova da Türk tarafıyla temasların sürdürülmesi konusunda mutabık kaldıklarını ve Türkiye’ye heyet göndermeye hazır olduklarını bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL