Güncel

Ruslar Türkiye tatili için Mayıs sonunu bekliyor..

Rus denetim heyetinin Türkiye ziyareti tarihinin bu hafta belli olacağını belirten Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, mayıs sonunda iki ülke arasındaki uçuşların ne zaman başlatılacağı konusunda bir..

Ruslar Türkiye tatili için Mayıs sonunu bekliyor..

Rus denetim heyetinin Türkiye ziyareti tarihinin bu hafta belli olacağını belirten Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, mayıs sonunda iki ülke arasındaki uçuşların ne zaman başlatılacağı konusunda bir karar alınabileceğini, Rusların haziranda Türkiye uçuşlarının yeniden açılmasınısabırsızlıkla beklediğini açıkladı.

Türkiye Rusya arasındaki turizmi başlatmak üzere   Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,  Kültür ve Turizm Bakanı  Ersoy ve beraberindeki heyetin Moskova’da Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’yı ziyaretinden uçuşların  yeniden başlatılması için Türkiye’de yapılacak gözlem sonrası karar verileceği açıklaması yapılmıştı.

Pandemi tedbirleri kapsamında Türkiye- Rusya arasında kapanan  15 Nisan-1 Haziran  tarihler uçuşların açılmasını her iki ülkede de turizmciler ve tatilciler büyük bir umutla bekliyorlar.

sputniknews.com’un haberine göre  Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus denetim heyetinin Türkiye ziyareti tarihinin bu hafta belli olacağını, mayıs sonunda iki ülke arasındaki uçuşların ne zaman başlatılacağı konusunda bir karar alınabileceğini ifade etti.

Gazetecilere konuşan Lomidze, “Türkiye ile ilgili görüşmeler yürütülüyor, Türk heyeti buraya geldi. Elimizdeki bilgilere göre, vatandaşlarımız için seyahat etmenin ne kadar güvenli olduğunu tespit etmek üzere Rus denetim heyetinin Türkiye’ye gideceği tarih bu hafta belli olacak. Muhtemelen mayıs sonunda Türkiye ile normal turistik uçuşların ne zaman başlayacağına ilişkin daha net bir bilgi elde edilecek” ifadelerini kullandı. Lomidze ayrıca Rusların haziranda Türkiye uçuşlarının yeniden açılmasınısabırsızlıkla beklediğini belirtti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL