MICE

Müzede Müzik programında Barok Aryalar dinletisi..

Müzede Müzik programında Barok Aryalar dinletisi..

Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş tarafından hazırlanıp sunulan Müzede Müzik televizyon programının 6. Bölümü Ankara Rahmi Koç Müzesi’nde çekildi. Müzede müzik dinletileri Ekotürk TV de 23 Mayıs 2021 Pazar günü saat 09.30 – 13.30 – 19.30’da yayınlanıyor.

turizmhaberleri.com- kültür ve sanat haber merkezi

Tarihin anıları müzik dinletileriyle müzelerimizde canlanıyor. Ankara Rahmi Koç Müzesi’nde çekilen Müzede Müzik programının 6. bölümünde Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova tarafından seslendirilen  “Barok Aryalar” dinletisi gerçekleştirildi.

Gökyay Satranç Vakfı Müzesi’nin klipleri yer alan Müzede Müzik programında Barok Aryalar dinletisinde;  Che farò senza Euridice Orfeo ed Euridice / Christoph Willibald Gluck , Quia Respexit Magnificat / Johann Sebastian Bach , Sposa Son Disprezzata Bajazet / Antonio Vivaldi, Vedro Con Mio Dilietto Il Giustino / Antonio Vivaldive Piangero La Sorte Mia Giulio Cesare / Georg Friedrich Händel şarkıları piyano eşliğinde söylendi.

Koronavirus pandemisinin  ülkemizde sosyokültürel faaliyetlerden müzik dinletileri ve müzelerimizdeki kültür miraslarının insanlarımızla buluşma imkânlarını da sınırladığına dikkat çeken  Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş;  “Kültür miraslarımızın simgesi olan tarihi binalarımızda gerçekleştirilmesi planlanan müzik dinletilerimizle insanlarımızın buluşturulması, müze ve müzik kültürlerimizin yaygınlaştırılması projemiz maalesef yaşanan Koronavirus felaketi nedeniyle gerçekleştirilememiştir. Pandemi sürecinin uzaması ve ne zaman biteceğinin de belli olmaması nedeniyle sosyokültürel aktiviteleri sınırlanmış insanlarımızın bu süreçte müzede müzik programlarının filmleştirilmiş hallerinin televizyon programında yayınlanması ile projemizin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı devletimize ve özel sektörümüze ait müzelerimizde müzik dinletileri izleyicisiz yapılmış ve müzelerden hazırlanan görsel filmlerle birleştirilerek belki de ülkemizde ilk defa olan Müzede Müzik televizyon programları gerçekleştirilmiştir.” dedi.

MÜZEDE MÜZİK PROJESİ DESTEKÇİLERİ: 

Medikal Turizm Derneği tarafından planlanan ve Uzman Dr.Sinan İbiş tarafından hazırlanıp sunulan“Müzede Müzik” Televizyon Programı Projesinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri, Halkbank Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş., Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı akademisyenleri Doç.Dr.Demet Gürhan ve Doç.Dr.Güler Demirova başta olmak üzere; Ekotürk Televizyonu, Zuhal Müzik Şirketi, Philips Türkiye, Türk İdareciler Dergisi, Gündem Sağlık Haber Portalı, Aktüel Sağlık Haber Portalı, Turizm Haberleri Haber Portalı, Medikal News Dergisi ve Haber Portalı, Med-Lab Aile Sağlığı Tanı ve Check-Up Merkezi, Özel Flavius Polikliniği, Sümela Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, Zirve Ses ve Işık Sistemleri Şirketi, İstatistik Dünyası Şirketi, Kadıköy Life Dergisi, İstanbul Sanat Dergisi, Öncü Grup, MozartHaus Sanat ve Konser Evi, La Grazia Wedding, Tourmag Dergisi kuruluşları ile işbirliği yapılarak bu sosyal proje gerçekleştirilmiştir. Bu projenin gerçekleştirilmesinde en önemli desteği ise Halkbank Genel Müdürlüğü üstlenmiştir. Müzik dinletileri ve film çalışmaları tamamlanan, 19 ayrı bölümden oluşan Müzede Müzik televizyon programları ulusal yayın yapan Ekotürk televizyonu tarafından televizyon ekranlarından ve Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından işletilen hızlı tren setlerindeki ekranlardan yayınlanacaktır.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL