Güncel

Turizm Araştırma ve Yayın Ödülü, Prof. Dr. Nazmi Kozak’a

Turizm alanındaki çalışmaları ile tanınan Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak’a Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü tarafından “Turizm Araştırma ve Yayın Ödülü” verildi. 31 Mayıs 2021..

Turizm Araştırma ve Yayın Ödülü, Prof. Dr. Nazmi Kozak’a

Turizm alanındaki çalışmaları ile tanınan Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak’a Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü tarafından “Turizm Araştırma ve Yayın Ödülü” verildi.

31 Mayıs 2021 tarihinde Atılım Üniversitesi’nin Ankara’da, İncek Kampüsü’nde düzenlenen ödül töreni online ortamda canlı yayımlandı. Ödül töreninde konuşan Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Mithat Üner, Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın ödüle değer bulunması ile ilgili çalışmalarını ve yayınlarını açıkladı. Prof. Dr. Üner, Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın yayıncılık, araştırma ve sanat dallarındaki öncülükleri ile bu ödülü fazlasıyla hak ettiğini söyledi. Dekan Prof. Dr. Mithat Üner, Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın “Turizm Araştırma ve Yayın Ödülü”ne değer bulunması ile araştırma, yayın, sanat ve diğer alanlarda çok sayıda çalışma ve öncülükleri olduğunu söyledi. Törende ayrıca Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Birkan da bir konuşma yaparak ödül hakkında bilgiler verdi.

ÖDÜLLER GENÇLERİ TEŞVİK EDECEKTİR..

 

Turizm Araştırma ve yayın Ödülü’nü alan Prof. Dr. Nazmi Kozak da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Akademik araştırmaların ve yayınların gönüllü ve içten teşvik ile olmaktan ziyade, akademik yükseltmede ve parasal teşvik için puan olarak algılandığı bu günlerde, bu işi aşkla ve şevkle yapanların sayısı da hızla azalmaktadır. Son yıllarda editör olarak veya başka ortamlarda bu durumun ne denli bir tavan yaptığını görüyor ve gelecekten pek fazla iyimser olamıyorum. Bu noktadan bakıldığında, bu işe gönül verenler kadar, bu emeği ve hizmeti görüp takdir edenlerin ve destek olanların da önemli bir farkındalığa ve bilimsel derinliğe sahip olduklarını söylemek isterim. Ayrıca, şunu da eklemek isterim ki; bu ödül beni onurlandığı kadar, turizm alanında akademik çalışma yapan genç meslektaşlarımızı da cesaretlendirecek, aşkla çalışmanın ve emeğin takdir edileceğine dair inançlarını artıracaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL