Güncel

Rusya ile uçuşların başlatılmasında 21 Haziran beklentisi

Rusya ile uçuşların başlatılmasında 21 Haziran beklentisi
Almanya’nın Türkiye’yi yüksek riskli bölgeden riskli bölge grubuna dahil etmesiyle sezona yönelik hareketlilik grafiği rezervasyonlarda  yükselirken sektörün dikkati Rusya’dan çıkacak karara çevrildi. Türkiye kadar Rusya turizm sektörü ve tatilciler de uçuşların başlama kararını bekliyor.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Geçtiğimiz günlerde  Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye’ye charter uçuşlarına başlama tarihinin koronavirüs operasyon merkezi tarafından bu hafta açıklanmasını beklediklerini söyledi. Türkiye’de vaka sayılarının düşmesinin Rusya’nın kararında etkili olacak. Ayrıca Rusya’dan ülkemize gelecek denetim heyetinin raporu da uçuşların yeniden başlaması için önemli bir etken.

TürkRus kaynaklı habere göre;  Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)  Antalya’da son 15 günlük resmi vaka sayıları ve Türkiye için Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı verileri uzmanlarla değerlendirerek,  “Şu an Antalya’daki durum, Rusya Covid Operasyon Merkezinin yabancı destinasyonları açmak için belirlediği değerlerin tümüyle altında” görüşüne yer verdi. Rusya’dan Antalya’ya gelecek inceleme heyetinin ardından Kararın bu hafta açıklanacağı, uçuşların ise 21 Haziran’da başlatılacağına yönelik beklenti yüksek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL