Güncel

İlyada Tur, “Uluslararası Ekoturizm Derneği”nden ‘Ekoturizm’ Ödülüne layık görüldü

İlyada Tur, “Uluslararası Ekoturizm Derneği”nden ‘Ekoturizm’ Ödülüne layık görüldü

İlyada Turizm Seyahat Acentası Yönetim Kurulu Başkanı, genç turizmci Yasin Yıldız, Uluslararası Ekoloji Derneği tarafından ödüle layık görüldü. Açık oylama esasına dayalı ödül sistemi ile bulunduğu kategoride 196 oyla birinci olan Yasin Yıldız faaliyet gösterdiği Küçükkuyu’ya bir uluslararası ödül daha kazandırdı.

Çanakkale’nin turistlik Küçükkuyu beldesinde turizm faaliyetlerine İlyada Tur markasıyla devam eden Yasin Yıldız, Amerika’da 1990 yılında kurulan, 206 ülkede üyesi olan, 55 ayrı destinasyonda temsilci başkanı bulunan, Dünya’nın en geniş kapsamlı Uluslararası Ekoturizm derneğinin düzenlediği Ekoturizm ödülünü, 30’a yakın büyükelçi, 1000’e yakın Ekoturizm profesyonelleri, yurt içi ve yurt dışı medya mensuplarının, Dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin ve özel davetlilerin katılacağı, ödül töreninde ödülünü teslim alacak.

TURGÖN üyesi de olan Turizmci Yıldız, İlyada Tur markasıyla 100’e yakın ülkeden 1000’e yakın aday içerisinden Uluslararası Ekoturizm Derneği Ekoturizm Ödülleri’nin “Best Eco-Friendly Organizing Company” kategorisinde yapılan oylama sonunda 1. Sırada tamamlayarak ödülü Çanakkale’ye getirmeye hak kazandı.

 

Yasin Yıldız ödül ile ilgili açıklamasında;

 

“Geldiğimiz süreçte bacasız ekonomimiz olan Turizme yapabildiğimiz her katkının A’dan Z’ye değerli olduğunu biliyor ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız bölgemizi daha iyi tanıtabilmek ve pazarlama adına elimizden geldiğince katkı sağlamaktır.

Bu yıl Tokat ilinde Muhteşem bir etkinlik olacak 30’a yakın büyükelçi ve 1000’e yakın Turizm Profesyonelinin bulunduğu bir ortamda ödülü almak için sabırsızlanıyoruz. Umudumuzu 2022 sezonu ile birlikte almış olduğumuz ödülün yansımalarını bölgemizde daha iyi hissetmek. Bu noktada çalışmalarımıza tüm turizm paydaşlarımızla kaldığımız yeren var gücümüzle devam ediyor olacağız” dedi.

 

YORUMLAR (1)

  1. Cevdet diyorki:

    Almış olduğunuz ödül dolasıyla sizleri tebrik ederim. Alanınızda başarılı bir turizmci olduğunuzun farkındayım.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL