Emlak

Misafirlerinizi Gemideki Evinizde Ağırlayabilirsiniz

Misafirlerinizi Gemideki Evinizde Ağırlayabilirsiniz

 

 

Her gün bir başka destinasyonda uyanmak.

Birçok gemi tutkunu için kalıcı olarak bir gemide yaşamak bir rüya.

Storylines adlı yeni bir yolcu gemisi, gemide uzun bir süre, hatta kalıcı olarak yaşamak için “daha uygun fiyatlı” bir fırsat sunarak bunu değiştirmeyi umuyor.

Storylines’ın 2024 yılında altı kıtada 1000 günlük ilk seferine başlaması planlanıyor ve gemi her limanda ortalama üç ile beş gün geçirecek.

Gemide, ev sahiplerinin de yemek hazırlamada  kullanabileceği 20 adet yemek pişirme konsepti ve üç yüzme havuzunun yanı sıra 10.000 kitaplık bir kütüphane, bir sinema salonu, son teknoloji bir sağlıklı yaşam merkezi, bir bowling salonu ve hidroponik çiftlik bulunuyor. Gemide gerekli olacak gıda ihtiyacının bir bölümü bu çiftlikte üretilecek.

Kurucu ve CEO Alister Punton’a göre, 547 adet satıldı ve konutlar 2022’nin sonuna kadar satılma yolunda.

2024’te seyahate çıkması planlanan Storylines, 400.000 dolardan başlayan ve 8 milyon dolara yükselen fiyatlarla, stüdyolar ve çatı katlarının yanı sıra tam donanımlı bir ile dört yatak odalı konutlar sunuyor. Ev sahipleri, konuklarını gemiye davet edebilirler. Konutlarını kullanmadıkları zamanlarda ise kiralama seçeneğine sahipler.  Sınırlı sayıda da olsa 12, 24 veya 60 yıllık gibi kiralamalar sunuluyor.

Satın alma ile ev sahipleri bir kalıcılık maddesi alıyorlar. Bu da ek bir satın alma olmaksızın gelecekte bir gemide başka bir ikametgaha geçebilecekleri anlamına geliyor ve satın almayı uzun vadeli bir yatırım haline getiriyor.

Sakinler arasında “çocuklu aileler, emekliler, uzaktan eğitim alanlar, uzaktan  çalışanlar ve genç dijital göçebeler” de yer alıyor.

Çocuklu kişilere hitap edebilmek için eksiksiz bir eğitim programının yanı sıra çok sayıda eğitim alanı sunuluyor. Ayrıca gemide doktorlar, hemşireler ve fizyoterapistlerden oluşan bir sağlık ekibinin yanı sıra eczane ve postane de bulunacak.

 

Yeşil Deniz Yolculuğu

Geminin sürdürülebilirliğin akılda tutularak tasarlandığı  vurgulanmakta. Punton: “Kesinlikle en yeşil yolcu gemisi olacağız”.

Storylines, piyasaya sürüldükten sonra, gemide kullanılan gıda ürünlerinin bir kısmını yetiştirecek güneş paneli ile çalışan bir hidroponik çiftlik ve atıktan enerji üretecek teknolojiler gibi çeşitli sürdürülebilirlik girişimlerine sahip olacak. Gemi sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ile çalışacak. (CNN).

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL