Güncel

Konserler Otellerde Rezervasyonları Artırdı

Konserler Otellerde Rezervasyonları Artırdı

 

Müzik etkinlikleri, 2022’de Avrupa pazarlarına yönelik otel talebini artırıyor

Avrupa, 2022’de çok çeşitli müzik etkinliklerine hazırlanıyor.

STS’nin bildirdiğine göre; Ülke efsanesi Garth Brooks, 9 Eylül’den itibaren beş ayrı gösteri için 82.000 kişilik Croke Park’ı dolduracak. Şimdiden 400.000 bilet satıldı ve otel doluluk oranı 10 Eylül’de %61’lik bir zirvede.

 

Genel olarak, Dublin, Eylül ayında rezervasyonlarda beş gece en az %40 doluluk gösteriyor. Konserler yaklaştıkça bu oran daha da yükselebilir.

 

Ed Sheeran, André Rieu Belfast’ta;  13 Mayıs’ta, Kuzey İrlandanın başkenti, Ed Sheeran’ın “+ – = ÷ x Turu”na ev sahipliği yapıyor. İngiliz şarkıcı ve söz yazarının gelişinin yaklaşması, gösteri gecesi gelecekteki doluluk seviyelerinin %78’e ulaşmasına neden oldu.
Ayrıca, Hollandalı maestro André Rieu ve Johann Strauss Orkestrası’nın da 13 Mayıs’ta sahne alacak olması, bu doluluk seviyelerine katkıda bulunacak.

 

Coldplay Glasgow’da;  Yakın zamanda COP26’ya ev sahipliği yapan Glasgow büyük ölçekli etkinliklere yabancı değil. Bu nedenle, Coldplay’in çevre dostu “Music of the Spheres” dünya turunu gerçekleştirmesi, rezervasyonlarda artışa neden olacak. Glasgow’daki Hampden Park Stadı’nda gerçekleşecek olan bu etkinliğin ülke çapından ve ötesinden seyircileri çekmesi bekleniyor. Bu da 23 Ağustos için şimdiden %57’ye ulaşan doluluk oranlarına yol açtı.

 

Torino’da Eurovision; İtalya, 2021 Eurovision şarkı yarışmasında zafer elde ettikten sonra, kuzeydeki Torino şehri bu 66 yıllık yarışmanın bir parçası olarak binlerce kişiye ev sahipliği yapacak. Rezervasyonlar bu analizdeki diğer örneklerden daha istikrarlı olsa da, Torino geçen yılki ev sahibi Rotterdam’dan daha güçlü bir rezervasyona sahip konumda.

 

Artan tüketici güveni, pandemi başladığından beri daha fazla rezervasyon artışına izin veriyor.

Analizin, Avrupa çapında bir normallik duygusunu geri getirirken, müzik hayranlarının da  mekanlara geri dönmeye istekli olduğunu gösterdiği ifade ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL