Eğitim Güncel

Turizm Bölümü Mezunları Derneklerinden Deneyimlerini ve Güçlerini Birleştirme Kararı

Turizm Bölümü Mezunları Derneklerinden Deneyimlerini ve Güçlerini Birleştirme Kararı

 

 

Profesyonel Turizm Yöneticiliği Meslek Yasası”

için Turizm Mezunları Dernekleri arasında Federasyonlaşma Konusunda Görüş Birliği

 

Turizm eğitimi veren köklü üniversitelerin fakülte ve yüksekokul mezunları dernekleri olarak Antalya’da bir araya gelindi.

 

Toplantıya;

ATİOYOMED, ATMED, BTİOYOMD, ÇATİOD, ERTUMED, TİC TUR MEZ DER, METİOD ve NEVTİM Derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

 

Turizm fakülte ve yüksekokul mezunlarımızı ve sektörü yakından ilgilendirdiğine inandığımız ‘Profesyonel Turizm Yöneticiliği Meslek Yasası’ konusunda mezun derneklerinin bir arada hareket etmesi hedefi için bir çalışma gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen çalışmada turizm sektörüne, nitelikli insan kaynağı olan Turizm ve Yüksekokul mezunlarının çalışma hayatlarındaki düzenlemeler ve güvenceleri değerlendirildi.

 

Geçtiğimiz mayıs ayında, Mezun Dernekleri Yöneticileri, sektör temsilcileri ve turizm eğitimi veren üniversitelerimizin akademisyenleri ile birlikte Turizm Zirvesi Çalıştayı yapıldı. Çalıştay sonucunda Komisyonda hazırlanan ‘Profesyonel Turizm Yöneticiliği Meslek Yasası’ taslağı değerlendirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılması kararlaştırıldı.

 

Bu kapsamda;

Yapılacak çalışmaların daha sağlıklı yürütülebilmesi için Turizm Mezunları Dernekleri ile birlikte Federasyonlaşma konusunda görüş birliğine varıldı. Çalışmaları yürütebilmek için Turizm Mezunları Dernekleri Platformu kuruldu. İlgili platformun sözcülüğüne Erdem DAŞÇI yardımcılığına ise  Erdoğan ÖZKAN oy birliği ile seçildi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL