Güncel

MCR VE ISLAND CAPITAL GROUP, SHERATON NEW YORK TİMES SQUARE HOTEL’İ 373 MİLYON DOLARA SATIN ALDI

MCR VE ISLAND CAPITAL GROUP, SHERATON NEW YORK TİMES SQUARE HOTEL’İ 373 MİLYON DOLARA SATIN ALDI

 

MCR ve Island Capital Group Ortak Girişimi, Sheraton New York Times Square Hotel’i satın aldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde otel yatırımcılığında lider ve üçüncü en büyük otel sahibi-işletmecisi olan MCR ile Island Capital Group Ortak Girişimi, bugün Manhattan şehir merkezinin kalbinde ikonik 1.780 odalı bir otel olan Sheraton New York Times Square Hotel’i resmi olmayan rakamlara göre; 373 milyon dolara ortaklaşa satın aldıklarını duyurdu.

Hotel online da yer alan habere göre, Times Meydanı’nın sadece yedi blok kuzeyinde yer alan Sheraton New York Times Square Hotel, oda sayısına göre New York City’deki üçüncü en büyük oteldir. 1962’de Americana olarak açıldı ve 1979’da Sheraton otel markasının bir parçası oldu ve şehrin en çok rağbet gören etkinliklerinin çoğuna ev sahipliği yaptı.

Sheraton New York Times Square Hotel’in satın alınması, Island Capital ve MCR’nin Manhattan’ın kalbinde yer alan 725 odalı tarihi bir otel olan The Lexington, Autograph Collection Hoteli satın almasının ardından geldi.

MCR, bağımsız olarak NYC bölgesinde, JFK Airport’taki The TWA Hotel, The High Line Hotel, Royalton New York, Ink48 Hotel ve The New Yorker gibi markaların özelliklerini içeren 5.000’den fazla odayı işletmektedir.

İcra Kurulu Başkanı Andrew L. Farkas: “Sheraton New York Times Square Hotel’i, önümüzdeki aylarda, iş veya eğlence amaçlı seyahat ederken gidilecek bir destinasyon haline getirmeye, geliştirmeye ve modernize etmeye kendimizi adadık. NYC’de MCR ile birlikte konaklama ayak izimizi oluşturmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Yönetim Kurulu Başkanı Tyler Morse: “The Sheraton New York Times Square Hotel’i New York şehrinin önde gelen destinasyonlarından biri ve Sheraton markasının  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki  ve dünyadaki amiral gemisi otellerinden biri olarak konumlandırmak için Marriott ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

MCR’nin İcra Kurulu Başkanı:
“Sheraton New York Times Square Hotel, Times Meydanı’na açılan kapı ve bir NYC simgesi. New York’a yatırım yapmaya inanıyoruz ve son iki yılda NYC bölgesindeki sekiz otelimizi açık tutmaktan ve ekipleri çalıştırmaktan gurur duyuyoruz.”

Sheraton New York Times Square Hotel, yeni bir uzun vadeli franchise sözleşmesi kapsamında Sheraton marka ailesinin bir parçası olarak kalacak ve MCR tarafından yönetilecek.

Island Capital ve MCR, otelin odalarına, ziyafet alanlarına ve kamusal alanlara 100 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL