Güncel

KALİFORNiYA’DA SU KRİZİ SEBEBİYLE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

KALİFORNiYA’DA SU KRİZİ SEBEBİYLE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

KALİFORNiYA’DA SU KRİZİ SEBEBİYLE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

 

6 milyon Güney Kaliforniya sakini benzeri görülmemiş su kısıtlamaları ile karşı karşıya.

Güney Kaliforniya’da yetkililer, eyaletteki amansız kuraklığın ortasında 6 milyon sakinin su kullanımını kısıtlamak için bu hafta benzeri görülmemiş önlemler aldı.

The Metropolitan Water District (MWD), su kıtlığı acil durumu ilan etti ve salı günü tarihinde ilk kez bir acil su koruma programı uyguladı. Bu önlemler, Los Angeles, San Bernardino ve Ventura’nın bazı yerlerinde,  sakinleri ve işletmeleri su kullanımını %20-30 oranında azaltmaya zorluyor. Bu katı kesinti kuralları, dış mekan sulamayı da haftada bir günle sınırlıyor.

MWD yetkilileri, yeni kısıtlamaları açıklayan bir bildiride, “Kuraklığın ciddi ve bölgenin karşılaştığı en endişe verici zorluklardan biri olduğu, bu durumun benzeri görülmemiş önlemler gerektirdiğini” açıkladı.

Güney Kaliforniya merkezli bir haber ajansı olan City News Service’a göre, bu aşırı önlemler salı günü onaylanmasına rağmen 1 Haziran’a kadar geçerli olmayacak. MWD tarafından su tedarik edilen ve müşterileri arasında bulunan ve kısıtlamaları uygulamayan kurumlar, aylık tahsis sınırlarını aşan su başına 2.000 $ ‘a kadar para cezası ile karşı karşıya kalacak. (accuweather)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL