Eğitim Güncel

MICROSOFT, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ BİRLİĞİNİN, TARİHİ “ASUW SHELL HOUSE” KAMPANYASI İÇİN 5 MİLYON DOLAR TAAHHÜT ETTİ

MICROSOFT, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ BİRLİĞİNİN, TARİHİ “ASUW SHELL HOUSE” KAMPANYASI İÇİN 5 MİLYON DOLAR TAAHHÜT ETTİ

MICROSOFT, UW ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ BİRLİĞİNİN, TARİHİ “ASUW SHELL HOUSE” KAMPANYASI İÇİN 5 MİLYON DOLAR TAAHHÜT ETTİ

 

Washington Üniversitesi Öğrenci Birliği ASUW’un, 104 yaşındaki “ASUW Shell House”u restore etme kampanyası, Microsoft Başkanı Brad Smith ve eşi NanoString’in Başkan Vekili Kathy Surace-Smith’in 5 milyon dolarlık taahhüdü ile hedefine yaklaşma konusunda hız kazandı.

Microsoft hayırseverleri, üniversitenin 18,5 milyon dolarlık sermaye kampanyasına ayrıca ek olarak 2 milyon dolar daha harcadı. Montlake Cut’da bulunan yapı, ilk olarak 1918’de I. Dünya Savaşı sırasında Birleşik Devletler Donanması tarafından bir deniz uçağı hangarı olarak inşa edildi. Ancak Shell House’un en büyük şöhreti, University of Washington  UW’nin en ünlü spor takımlarından birine bir zamanlar ev sahipliği yapmasıdır.

12.000 metrekarelik bina, onlarca yıldır UW kürek takımlarına ev sahipliği yaptığı ve George Pocock’un, 1936 Berlin Olimpiyatları’nda UW ekibini altın madalyaya taşıyan Husky Clipper da dahil olmak üzere tekneler inşa ettiği yer.

Bu galibiyet, aynı zamanda George Clooney tarafından yönetilen yeni bir film olacak olan Daniel James Brown’ın 2013 yılında çıkan ve beğenilen romanı “The Boys in the Boat”ın konusu.

Kampanya detaylarına göre  UW, Shell House’u öğrenciler ve toplum için bir öğrenme ve buluşma alanı olarak restore etmek istiyor.

UW: “Öğrenciler, kampüsümüzde, benzersiz ve eşsiz bir güzellik ile, tarih ve kültürü daha iyi anlayacaklar” dedi. “Binanın doğuştan gelen işbirliği, yenilik, liderlik ve dayanıklılık temalarına dayanan tematik öğrenci programları ve kurslarına ev sahipliği yaparak, onların öğrenmelerine ve gelişmelerine daha fazla ilham vereceğiz.”

Smith, “Burası, diğer eyaletlerden ve diğer ülkelerden gelen misafirler için ziyaret, öğrenme ve burada olanları deneyimlemek için özel bir yer olabilir” dedi. Surace-Smith, Shell House’a girdiğinde, binanın tarihi ve orada yaşanan hikayelerin karşısında hemen etkilendiğini söyledi.

“Bu ikonik alanı restore edip ve topluluklara açıp, bizim gördüğümüz muazzam potansiyelini ve değerini başkalarının da görmesini umuyoruz” dedi.

 

Bilgi ve Görsel:

https://www.washington.edu/ima/waterfront/asuw-shell-house/, geekwire

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL