Güncel

TUI CEO’SU JOUSSEN ERKEN REZERVASYON İÇİN UYARIYOR: “BU YAZ YER KALMAYABİLİR.”

TUI CEO’SU JOUSSEN ERKEN REZERVASYON İÇİN UYARIYOR: “BU YAZ YER KALMAYABİLİR.”

TUI CEO’SU JOUSSEN ERKEN REZERVASYON İÇİN UYARIYOR: “BU YAZ YER KALMAYABİLİR.”

“Şimdi rezervasyon yapmazsanız, istediğiniz gibi bir tatil yapmakta zorlanacaksınız.”

Avrupa’nın en büyük seyahat firmasının patronu, Akdenizli tatilcilerin daha uzun seyahatlere çıktıklarını ve bunun da yaz aylarında oda sıkıntısına yol açacağı konusunda uyardı.

Tui CEO’su Fritz Joussen, The Independent’a; müşteriler tarafından rezerve edilen ortalama tatil süresinin, pandemi öncesi konaklamalara kıyasla 8,5 günden 9,5 güne çıktığını söyledi.

“%12-13 daha fazla konaklama tüketiyoruz”

“Bunun ilerleyen zamanlarda sezona etkisi olacak.”

Joussen; arz kıtlığının, en yoğun yaz ayları olan temmuz ve ağustos aylarında yer bulunabilirliğini keskin bir şekilde azaltacağını söyledi.

Savaş nedeniyle Rus ve Ukraynalı ziyaretçi sayısının keskin bir şekilde düşmesinin beklendiği Türkiye’de bile, diğer kaynak pazarlar zaten kapasiteyi doldurdu.

Tui patronu, “Şimdi rezervasyon yapmazsanız, düzgün bir tatil bulmakta zorlanacaksınız” diye uyardı. 

“Son dakika indirimleri görülmeyecek.”

Joussen, yaşam maliyeti krizinin şimdiye kadar rezervasyonları etkilemediğini ve İngiltere’nin Avrupa genelinde satışlarda bir artışa öncülük ettiğini söyledi.

Yaz tatilleri için ortalama satış fiyatları 2019’a göre yüzde 20 daha yüksek. Artışın üçte ikisi, müşterilerin daha uzun yolculuklara çıkmasından kaynaklanıyor.

Tui CEO’su, 2023 yazında İngiltere’den yapılan rezervasyonların “çok güçlü” olduğunu ekledi. Mutlak rakamlar küçük olsa da “çok güçlü bir ivme görüyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL