Güncel

HAFTA SONU 1.000 ABD UÇUŞU İPTAL EDİLDİ

HAFTA SONU 1.000 ABD UÇUŞU İPTAL EDİLDİ

HAFTA SONU 1.000 ABD UÇUŞU İPTAL EDİLDİ

 

Uçuş takip platformu FlightAware’e göre; Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen veya ABD’den kalkan yaklaşık 565 uçuş iptal edildi ve Cumartesi günü 5.204 uçuş ertelendi. Pazar günü ise 394 uçuş iptal edildi ve 2.746 uçuş ertelendi.

FlightAware’e göre Delta Air Lines, 413 iptal ve 790 gecikme ile hafta sonu şimdiye kadar en çok iptal edilen ABD merkezli havayolu oldu.

Onu 137 gecikme ve 522 iptal ile Republic Airways ve 67 iptal ve 84 gecikme ile Cape Air izledi.

Delta, CNN’e Cumartesi günü iptallerinin olumsuz hava koşulları ve “hava trafik kontrol önlemleri” nedeniyle olduğunu söyledi ve yolculara en az 24 saat önceden iptal bildirimi vermeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Havayolunun Müşteri Deneyimi Direktörü Allison Ausband yaptığı açıklamada, Delta’nın hizmetinin Covid-19 nedeniyle personel devamsızlıklarından da etkilendiğini söyledi.

İptal edilen 88 uçuşla Newark’ın havalimanı en çok iptal edilen ABD menşeli havalimanı olurken, onu 82 iptal edilen uçuşla Atlanta havalimanı ve 51 iptal edilen uçuşla New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı izledi.

Delta Perşembe günü yaptığı açıklamada; 1 Temmuz’dan 7 Ağustos’a kadar, başta ABD ve Latin Amerika’daki hizmetini günde yaklaşık 100 uçuş azaltacağını duyurdu. Havayolu, iptaller için hava durumunu, personel seviyelerini ve Covid-19 vakalarını gösterdi.

Mevcut iptaller, Amerika Birleşik Devletleri’nde Covid-19 enfeksiyonu ve hastaneye yatış oranları arttıkça ve önceki enfeksiyondan bağışıklığın zayıflamaya başlamasıyla geliyor.

Seyahat veri şirketi Hopper’a göre, bu seneki “Anma Gününde” ABD gidiş-dönüş uçak bileti, 2019 “Anma Günü’ne” kıyasla %28’lik bir artışla ortalama 394 dolara mal olacak. (Forbes)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL