Güncel Kültür ve Sanat

AKFEN HOLDİNG SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ “LOFT ART” PRESTİJ SERGİSİNDE SANAT SEVERLER İLE BULUŞTU 

AKFEN HOLDİNG SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ “LOFT ART” PRESTİJ SERGİSİNDE SANAT SEVERLER İLE BULUŞTU 

AKFEN HOLDİNG SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ “LOFT ART” PRESTİJ SERGİSİNDE SANAT SEVERLER İLE BULUŞTU 

 

Loft Art, Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’u ağırladığı Prestij Sergisi “İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” ile sanatseverlerle buluştu

 

Akfen Holding’in sanat alanında bir sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdiği Loft Art, yılda bir kere düzenleyeceği “Prestij Sergileri” serisinde;  Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’u ağırlıyor.

 

“İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” başlıkları ile 24 Mayıs – 24 Temmuz 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan Sergi, dün akşam Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ön gösterim ile sanatseverlerle buluştu.

 

Davete sanatçı ve koleksiyonerlerden oluşan kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.

 

YILDA BİR DÜZENLENECEK

PRESTİJ SERGİLERİ SERİSİ

2020 yılında yapımını tamamladığı modern köyü projesi Bodrum Loft projesinde çokça ses getiren Bodrum Loft’da Sanat ile Sculptville sergilerini gerçekleştiren Akfen Holding’in İstanbul Levent’teki Nisbetiye On adresinde açtığı sanat alanı Loft Art, Humano (İnsan ve Keşif) ile Symbio isimli sergileri sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

 

Loft Art’ın yılda bir kez ev sahipliği yapacağı Prestij Sergileri serisinin ilk konuğu Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol oldu.

 

 

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

 

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğundaki Loft Art alanının Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

 

 

HAYAL VE OLASILIKLAR ÜZERİNDEN

BAĞIMSIZ KOMPOZİSYONLAR

 

İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor sergisi zaman, hayal ve olasılıklar üzerinden birbiriyle ilişkili fakat bağımsız kompozisyonları su yüzüne çıkarıyor.

Sanat yaşamında elli küsur yılı geride bırakan Muzaffer Akyol’un tuvallerinde ve farklı disiplinlerde ürettiği eserlerinde kâinatın devinimi, dönüşümü ve çığlığı, nar formunda hayat buluyor.

Gaye Su Akyol’un el dokuması yün halıları ve seramik heykelleri ise insanın gündeliğin içinde boğuşan deliliğin içerisinden çıkarıp, bu yitirmiş olduğu ‘hakikati’ yeniden görmeye, hatırlamaya olmayan bir kâinatı yeniden doğurarak, kurarak çağırıyor.

“İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” sergisi ortak geçmişi olan, farklı zamanlara ait fakat son çeyrek yüzyıla birlikte tanıklık etmiş baba-kızın, iki farklı anlatım diliyle kendi “karşı gerçeklik”lerini kurguladıkları bir sergi olacak.

TİKAV Hakkında:

İnsana yatırım yapan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV); sürekli gelişen bilgi çağında yeniliklere uyum sağlayabilen,  toplumsal ve evrensel değerlere saygılı, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireylerin yetişmesi için projeler geliştirerek toplumsal fayda sağlamayı misyon edinmiştir.

TİKAV’ın vizyonu; çağımızın hızla değişen bilgi dünyasında yenilikçi bir anlayış ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yaparak toplumun değişime uyum sağlamasına çözüm bulmak, gelişime liderlik edecek bireyleri topluma kazandırmak ve sosyal sorumluluk bilincinin yayılmasına öncülük etmektir.

Loft Art Hakkında:

Loft Art, bağımsız sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri sanat alanı yaratmak amacıyla faaliyete geçmiştir. Sanat piyasasında fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Loft Art, farklı medyumlarda işler üreten bağımsız sanatçıları izleyiciyle buluşturmaktadır.

Loft Art, Akfen Holding’in sürdürülebilir olmaya verdiği değeri yol haritası olarak benimsemiştir. Loft Art, bağımsız sanatçıların üretimlerini desteklemek ve sanat piyasasında onları görünür kılmak hedefindedir.

Akfen Holding’in benimsediği kurumsal değerlerden hareketle yola çıkan Loft Art, İstanbul’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bağımsız sanatçıların eserlerini sergileyebildikleri bir alan olan Loft Art, elde ettiği gelirleri TİKAV’a bağışlamaktadır.

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak olacak.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğunda olan Loft Art’ın Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL