Kültür ve Sanat

İLK KEZ BİR SİNEMA SALONUNA KAMP KURULDU, MİSAFİRLER KAMP KIYAFETLERİYLE KATILDI

İLK KEZ BİR SİNEMA SALONUNA KAMP KURULDU, MİSAFİRLER KAMP KIYAFETLERİYLE KATILDI

 

İLK KEZ BİR SİNEMA SALONUNA KAMP KURULDU, MİSAFİRLER KAMP KIYAFETLERİYLE KATILDI

 

SIRADIŞI FİLM ‘‘KARANLIK MADDE’’DEN

SIRADIŞI GALA!

 

TÜRK SİNEMA TARİHİNDE İLK KEZ BİR SİNEMA SALONUNA KAMP KURULDU…

 

BİR İLK DAHA! GALAYA MİSAFİRLER TOPUKLU AYAKKABI, GECE ELBİSELERİYLE DEĞİL KAMP KIYAFETLERİYLE KATILDILAR…

 

BU ÖZEL GECEYE OĞULCAN ENGİN, TÜRKİYE’NİN SNOWBOARD KRALİÇESİ ÇİÇEK GÜNEY, HANDE CAN, ERDEM YILMAZTÜRK, DR. AYŞEGÜL ÇORUHLU, BANU GÖKYAR, DİLAN TANBUROĞLU, SERTAÇ TAŞDELEN GİBİ BİRÇOK ÜNLÜ EL FENERLERİ VE KAMP MALZEMELERİYLE KATILDI.

 

Ünlü isimler; ilk kez böyle bir ortamla karşılaşmanın gururunu yaşadıklarını ve çok etkilendiklerini söylediler…

 

SEYİRCİYE BÜYÜK ŞOK!

BÜYÜK SÜRPRİZ!

 

‘‘KARANLIK MADDE’’ filmi ilklere imza atmaya devam ediyor. Film gala gecesinde misafirlerini kamp alanı yaratarak, büyük bir prodüksiyon ile karşıladı. Sinema salonuna; “dünyanın deniz seviyesi üzerindeki en yüksek dağı Everest’e, son tırmanıştan önce kurulan, zorlu hava şartlarına uygun, 2.10 metre boyundaki çadır” kuruldu.

Ateş, çadır, özel ses, ışık ve görüntü efektleri kullanılarak, tüm kamp malzemeleriyle misafirlere kamp atmosferi yaşatıldı. İlk kez bir gala organizasyonunda misafirler topuklu ayakkabı, gece kıyafetleriyle değil kamp kıyafetleriyle katıldılar.

Misafirler fuaye alanında beklerken ışıklar birden kapatıldı.

Herkes şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken el fenerlerinin yakılması anons edildi.

Kurulan kamp alanında oyuncular yerini aldı, ALADAĞLAR’da çekilen kamp sahnesinin birebir aynısını filme girmeden önce yaşayan seyirci büyük şok yaşadı. Etkileyici geceden misafirler farklı bir deneyim yaşayarak ayrıldı.

 

TÜRÜNÜN TEK ÖRNEĞİ,

 SIRADIŞI FİLM ‘‘KARANLIK MADDE’’ 3 HAZİRAN’DA VİZYONDA…

 

Gizem, macera ve heyecanı iliklerinizde hissettirecek, cin, şeytan, peri ve katil olmadan hikayeleştirilen, türü nedeniyle Türkiye”de ilk olma özelliği taşıyan, Macera-Gerilim filmi ‘‘Karanlık Madde’’ sadece kendine has olaylar örgüsüyle seyirciye farklı bir deneyim vadediyor…

Yapımcılığını 2Bros.Productions yaptığı, senaryosunu Pouyan Asgari’nin yazdığı, yönetmenliğini İman Tahsin’in üstlendiği, Türk sinemasında kendi kategorisinde ilk olma özelliği taşıyan film ‘‘Karanlık Madde’’ nin başrollerini Ahmet Yıldırım, Nihan Aşçı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar paylaşıyor.

Tamamı doğada geçen macera-gerilim türündeki ‘‘Karanlık Madde’’ senaryosu, oyuncu seçimi, kategorisi, çekim lokasyonu, müzikleri, üslubu ve özellikle de görüntü yönetmenliği ile neredeyse her alanda sıra dışı olmayı başarmış farklı bir film olma özelliği taşıyor.

Filmin yönetmeni İman Tahsin ‘’Seyredenin her sahneden sonra yanındakine dönüp ‘ne oldu şimdi?‘ diye sorduğu ve heyecanlandığı, paralel evrenler ve kuantum fiziği öğelerine sıkça göndermeler yaptığımız bir film yaptık’’ dedi.

 

Testere sesleriyle film müziği;

Filmi sıradışı bulan İranlı besteci ve müzisyen Kamyar Behbahani, metal testereleri keman yayı ile kullanarak özel sesler tasarladı.

Nasa Kaynaklı Film!

Film ismini kuantum fiziğinin en önemli terimlerinden biri olan ‘Karanlık Madde’den alıyor. Gözle görülmeyen ve elle tutulamayan ama varlığını hissettiğimiz madde türünü NASA “KARANLIK MADDE” olarak tanımlanıyor.

 

Filmin konusu:

Yıllar öncesinde yaşanan bir olay bir grup maceraperest arkadaşı kamp gezisinde buluşturur. Doğa Rehberi Mert’in liderliğindeki ekip ‘‘Cehennem Çukuru’’ adı verilen doğa harikası bir bölgeye doğru yola çıkar. Başkarakterimiz Can içinde bulunduğu ruh hali ve gördüğü sanrılar yüzünden grup içinde bu yolculuğa hevesi olmayan tek isimdir. Yolculuk sırasında bölge hakkında anlatılan şehir efsaneleri ve yaşadıkları bazı garip olaylarla gezi esrarengiz bir hal alır. Can’ın artan sanrıları, diğer karakterlerdeki ani duygusal değişiklikler ve bölgede tüm nesnelere etki eden bir gücün varlığı grubun üzerinde etkisini göstermeye başlar. Mistik ve psikolojik faktörlerin her bireye farklı etki ettiği bu ortamda kahramanlarımız için çözüm pek kolay gözükmemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ :

Filmin Türü:   Macera Gerilim

Yönetmen: İman TAHSİN

Senaryo: Pouyan Asgarı

Müzik :  Kamyar Behbahani

Oyuncular: Ahmet Yıldırım, Nihan Aşçı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar

Vizyon Tarihi:      3 Haziran 2022
Süre:                        90 dakika
Türkiye dağıtım:   CGV Mars
Yapımcı:             2Bros. Productions
Yapım yılı:               2021
Ülke:                          Türkiye

 

OYUNCULAR VE KARAKTERLERİ;

Ahmet Yıldırım                        (Can)

Nihan Aşıcı                                (Lara)

Orkun Olgar                              (Aksel)

Ahmet Pınar                           (Tayfun)

Dilek Serbest                           (Anita)

Enise Kurbaş                           (Selin)

Babur Vatansever                    (Mert)

Onur Mahir                               (Alper)

Nil Makaracı                             (Lidya)

Cüneyt Gazioğlu                       (Levi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL