Güncel

2022 YILI İÇİN EN PAHALI ŞEHİRLER ASYA ÜLKELERİNDEN

2022 YILI İÇİN EN PAHALI ŞEHİRLER ASYA ÜLKELERİNDEN

2022 YILI İÇİN EN PAHALI ŞEHİRLER ASYA ÜLKELERİNDEN

 

En Pahalı Kıta Asya

Global mobility company ECA International, yaşamak için dünyanın en pahalı şehirlerinin yıllık listesini yayınladı ve Hong Kong bir kez daha listenin en üstüne çıktı.

Şirket, listeyi süt, yemeklik yağ, kira, kamu hizmetleri, toplu taşıma ve yerel para biriminin gücü gibi ev temel ihtiyaçlarının ortalama fiyatı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere göre hesaplıyor.

Ödülü Asya Aldı

Hong Kong, Tokyo , Şanghay, Guangzhou ve Seul gibi beş şehrin ilk 10’a girmesiyle Asya en pahalı kıta olarak adlandırıldı.

Önceki yıllara göre daha düşük sıralarda olan şehirler

Geçmişte ECA listesinin zirvesinde yer alan Paris, ilk 30’un dışında kaldı. Madrid, Roma ve Brüksel de düştü.
Quane, “Euro, son 12 ayda ABD doları ve İngiliz Sterlini’nden daha kötü performans gösterdiğinden, neredeyse tüm büyük Euro Bölgesi şehirleri bu yıl sıralamalarda bir düşüş gördü” diye açıklıyor.
Politika ve uluslararası çatışmalar gibi dış faktörler de rol oynayabilir. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve buna eşlik eden birçok ülke tarafından uygulanan yaptırımlar, Moskova’nın 62. sırada yer alması ve St Petersburg’un 147. sırada yer alması anlamına geliyor.

Avrupa’nın en pahalı şehri, Hong Kong ve New York City’den sonra üçüncü sırada yer alan İsviçre’nin Cenevre kentidir. (CNN)

DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHİRLERİ

Hong Kong

New York

Cenevre

Londra

Tokyo

Tel Aviv

Zürih

Şanghay

Guangzhou

Seul

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL