Güncel

BİRLEŞİK KRALLIK’TA 50.000 den FAZLA DEMİRYOLU İŞÇİSİ İŞ BIRAKIYOR

BİRLEŞİK KRALLIK’TA 50.000 den FAZLA DEMİRYOLU İŞÇİSİ İŞ BIRAKIYOR

BİRLEŞİK KRALLIK’TA 50.000 den FAZLA DEMİRYOLU İŞÇİSİ İŞ BIRAKIYOR

21, 23 ve 25 Haziran’da endüstriyel eylem hazırlığı

Tren şirketleri arasındaki grevler büyük aksamalara neden olacağından, insanlara önümüzdeki hafta kesinlikle gerekli olmadıkça trenle seyahat etmemeleri istendi.

Demiryolu, Denizcilik ve Taşımacılık Sendikası (RMT), Network Rail ile koordineli olarak 21, 23 ve 25 Haziran’da endüstriyel eylemi duyurdu.

50.000’den fazla işçi iş bırakacak

Bunun sonucunda Birleşik Krallık genelindeki demiryolu hizmetleri kesintiye uğrayacak ve çoğu tren hattı ciddi şekilde azaltılmış hizmetlerle çalışacak.

Sendika, zorunlu işten çıkarmaların olmaması, şartlar ve koşullarda üzerinde anlaşmaya varılmamış hiçbir değişikliğin olmaması ve artan yaşam maliyetini yansıtan bir ücret artışı talep ettiğini söyledi.

Demiryolu, Denizcilik ve Taşımacılık sendikası (RMT): “demiryolu işverenlerinin RMT ile bir anlaşmaya varamaması” nedeniyle üç gün süreyle grevde.

RMT genel sekreteri Mick Lynch yaptığı açıklamada, “Yaşam maliyeti krizimiz var. Enflasyon yüzde 11,1’de ve daha yükselirken demiryolu çalışanlarının işlerini kaybetmeleri veya maaşlarının bir yıl daha dondurulması kabul edilemez.
Sendikamız şimdi demiryolu sistemini kapatacak sürekli bir endüstriyel eyleme başlayacak” dedi. (standart.co.uk)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL