Güncel

İSPANYA AŞIRI TURİZM İÇİN SERT KURALLAR GETİRİYOR

İSPANYA AŞIRI TURİZM İÇİN SERT KURALLAR GETİRİYOR

İSPANYA AŞIRI TURİZM İÇİN SERT KURALLAR GETİRİYOR

İspanya, içki limiti ve kıyafet yönetmeliği ile ‘aşırı turizm’e karşı sert önlemler alıyor.

Önlemler The inews gazetesine göre (2019 rakamlarını geçen) şimdiden %12 artan rezervasyonlarla, bu yaz İspanya’yı ziyaret etmeyi planlayan, rekor kıran rekor sayıda İngiliz turistin önüne geçti.

Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı Valdés şunları söyledi: “İspanya’da aşırı turizm hoş karşılanmıyor. Bu desteklemek istediğimiz bir (tatil) formatı değil, bu modeli değiştirmek istiyoruz.
“Kolay olmayacak. Ama bu hepimizin hemfikir olduğu bir konu.”
Balear Adaları, alkol konusunda zaten katı sınırlamalar getirdi.
Marketler 21:30 ile 08:00 saatleri arasında alkol satamaz.
Ek olarak, Mayorka’daki Playa de Palma’daki bir grup restoran, yasaklanmış herhangi bir ürün giyen turistlere hizmet vermeyi reddedeceklerini duyurdu.
İspanya’da İngilizce yayınlanan çevrimiçi bir gazete olan Majorca Daily Bulletin’e göre Valdés, gezginleri kötü davranma planları ile İspanya’ya tatile gelen herkesin hoş karşılanmadığı konusunda uyarmaya devam etti.
Balear Adaları, genç İngiliz turistlerin destinasyonda güvenli bir tatil geçirmelerine yardımcı olmak için bu yaz “stick with your mates” kampanyasını yeniden yürütüyor.

İngiliz büyükelçiliği ve konsolosluğu ile birlikte çalışan girişim, adaların “medeni olmayan davranışlara karşı sıfır toleransını” da vurgulayacak.

1 Haziran’dan 31 Ağustos’a kadar sürecek olan “stick with your mates” kampanyası başlıyor.

Kampanya, Covid düzenlemeleriyle ilgili tavsiyelere ek olarak, araştırmaların, kazaların ve olayların çoğunun genç gezginlerin arkadaşlarından ayrıldığı zaman meydana geldiğini gösterdi.

Instagram ve Facebook’ta #stickwithyourmates hashtag’i ile kısa videolar ve görseller yer alacak.

(TravelWeekly)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL