Erciyes Dağı 200 Koşucunun Heyecanlı Mücadelesine Tanık Oldu

Erciyes Dağı 200 Koşucunun Heyecanlı Mücadelesine Tanık Oldu

Tarih boyunca pek çok uygarlığın beşiği olan Anadolu’nun eşsiz şehri Kayseri’de 200 atlet toplamda 150 kilometre mesafe kat etti.

Dünyanın farklı ülkelerinden ve ülkemizden 200 atletin katıldığı 6.Uluslararası Corendon Airlines Erciyes Ultra Sky Trail Dağ maratonu sona erdi. Sporcular iki gün boyunca Erciyes’in görkemli atmosferinde eşsiz bir koşu deneyimi yaşadı. 

Dünya standartlarında bir kayak merkezi haline gelen Erciyes, yaz mevsiminde de dağ ve tabiat sporları için geniş imkânlar sunmaya devam ediyor.

Kış turizminin vazgeçilmez adresi olan Kayseri’de bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Corendon Airlines Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu 1-2 Temmuz tarihleri arasında Kayseri Erciyes A.Ş. ev sahipliğinde Middle Earth Travel organizasyonu ile Corendon Airlines isim sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

5 farklı etapta toplam 150 kilometre mesafe kat edildi

Koşu camiasının gözlerini Erciyes’e çeviren ve ülkemizin en önemli koşularından biri haline gelen Erciyes Ultra Sky Trail yarışlarına Türkiye başta olmak üzere Fransa, Rusya, Tacikistan’dan 200 sporcu katıldı. Katılımcılar 2 gün boyunca 64K, 45K, 25K, 12K ve Avrupa’nın en yüksekte biten dikey koşusu olan Vertical Kilometer (VK) olmak üzere 5 farklı etapta mücadele etti.

Kayseri turistik ve etnik anlamda önemli bir destinasyon

Maratonun isim sponsoru olan Corendon Airlines’in Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer turizmin sadece güneş, kum ve denizden ibaret olmadığını vurgulayarak, Kayseri’nin hem spor turizminde hem de kış turizminde oldukça önemli bir konuma sahip olduğunu sözlerine ekledi. Şirket olarak turizmin ve sporun kesiştiği projelere odaklandıklarını söyleyen Karaer: “Kayseri’de bu yıl 6.’sı düzenlenen Corendon Airlines Erciyes Ultra Sky Trail’a her sene olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından sporcu ve sporsever katıldı. Corendon Airlines olarak Kayseri’ye değer katan bu organizasyonu desteklemekten çok memnunuz. Direkt uçuş sunduğumuz Anadolu destinasyonlarımız arasında hem etnik hem de turistik potansiyele sahip olan Kayseri, operasyonlarımızda önemli bir yere sahip. Bizler de bu destinasyona sunduğumuz uçuş programını sürekli genişleterek,  operasyonlarımızı 12 ay sürdürerek ve bu destinasyona değer katan organizasyonlara katkı sağlayarak bölgeye verdiğimiz değeri ve önemi göstermeye gayret ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL