1,8 Milyon kişinin rezervasyonu incelendi, 2022’nin en gözde yerleri Türkiye ve Yunanistan

1,8 Milyon kişinin rezervasyonu incelendi, 2022’nin en gözde yerleri Türkiye ve Yunanistan

Yılın ilk yarısında rezerve edilen 1,8 milyon seyahatin analizinden, Yunanistan’da Santorini ve Mikonos ile Türkiye’de Antalya ve Dalaman’ın en fazla talep gören destinasyonlar arasında olduğunu gösteriyor. 

 

2022’de denizaşırı tatil rezervasyon seviyelerinde en büyük artış

Arnavutluk’taki Tiran ve Hırvatistan’daki Zadar gibi düşük maliyetli Avrupa şehirleri de tatil eklentileri şirketi tarafından yürütülen araştırmaya göre en hızlı yükselen 20 destinasyon listesinde yer alıyor.

Diğerleri arasında Mısır Kızıldeniz tatil beldesi Şarm El-Şeyh yer alırken, uzun mesafeli yükselticiler Küba’daki Varadero ve Avustralya’nın Melbourne şehri oldu.

Pandemi nedeniyle bir çok insan alıştıkları yerler dışında Türkiye ve Yunanistan gibi yerleri yeniden keşfetti.

Holiday Extras genel müdür yardımcısı Simon Hagger şunları söyledi:   “Son üç yılda seyahatle ilgili tüm değişikliklerle birlikte, seyahat alışkanlıklarının da bazı değişikliklerden geçmesi kaçınılmaz. Dünyanın yeniden açıldığını ve insanların Avustralya’da arkadaşlarıyla ve aileleriyle tatil için yeniden bir araya geldiğini veya Mısır ve Karayipler’de uzun zamandır ertelenen tatiller için yola çıktığını görmek harika. 2020 ve 2021’de uçak seyahatine çıkan insanlar, eski favori tatil yerleri kapandığı için kendilerini yeni yerler keşfederken buldular ve bu yıl tekrar geri dönüyorlar – bu nedenle Yunanistan ve Türkiye’nin destinasyonlar olarak popülaritesindeki inanılmaz artış var, her ikisi de neredeyse tümünde açık kaldı. seyahat kısıtlamalarından geçen yol artık Türkiye ve Yunanistan… ve elbette birçok insan için geçim sıkıntısı nedeniyle daha ucuz seçenekler bulacak, bu nedenle Türkiye ve Arnavutluk gibi yeni popüler seçimlerden bazıları bu yıl ekonomik yaz tatili için en ucuz destinasyonlar arasında.” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL