AIR FRANCE “EK YAKIT ÜCRETİ” UYGULAMAYA BAŞLADI

AIR FRANCE “EK YAKIT ÜCRETİ” UYGULAMAYA BAŞLADI

Air France “ek yakıt ücreti” uygulamaya başladı

Fransa’da son bir yılda iç hat biletleri yüzde 16,2, dış hat biletleri de yüzde 18,9 artış gösterdi.

Fransa’nın bayrak taşıyıcı havayolu firması Air France, uçak yakıtı kerosen fiyatlarındaki artışı telâfi etmek amacıyla 30 Haziran’dan bu yana “ek yakıt ücreti” uygulamaya başladığını duyurdu.

 

“Ek yakıt ücreti” sadece bazı bilet tiplerine yansıtılacak.

 

Air France, ticarî ortaklarına gönderdiği bir mesajla, 2022 sezonu için 30 Haziran 2022’de fiyat güncellemesi yapıldığını duyurdu.

 

Firmanın sözcüsü, bu fiyat değişikliğinin üst düzey hizmetleri ilgilendirdiğini bildirdi.

 

Sözcü, “30 Haziran’da uygulamaya giren bu fiyat değişikliği, en yüksek seviyeli hizmetleri ilgilendirmektedir ve diğer fiyatlar bundan etkilenmeyecektir. Dolayısıyla uygulama alanı çok sınırlıdır” dedi.

 

Air France’ın kısa mesafeli uçuşlarında gidiş-dönüş biletlerinin fiyatı daha önce 50-100 avro arasında arttı. Bu artış, orta mesafeli seferlerde gidiş-dönüşte 100-300 avro arasına yükseliyor.

 

Bu artışlar, 4 Temmuz ile 10 Eylül arasında yaklaşık 20 varış noktasını ilgilendiriyor. Uzun menzilli seferler, şimdilik, bu artışlardan etkilenmedi.

 

Uçak bileti fiyatları, bir yılı aşkın süredir hissedilir derecede artmış durumda!

 

Sivil havacılık yetkilileri, Fransa’da iç hat seferlerinde bilet fiyatlarındaki artışın mayıs ayında son bir yılda yüzde 16,2, dış hatlarda da aynı dönemde yüzde 18,9’u bulduğunu belirtiyor.

(Haber ve görselin kaynağı Ajansbizim)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL