Güncel MICE

İSTANBUL ‘KONGRE ŞEHİRLERİ’ LİGİNDE 32 SIRA YÜKSELDİ

İSTANBUL  ‘KONGRE ŞEHİRLERİ’ LİGİNDE 32 SIRA YÜKSELDİ

Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği’nin Destinasyon Performans Endeksi’ne göre İstanbul, 2021’de fiziki toplantıların değerlendirildiği ‘etkilenmemiş şehirler’ sıralamasında 12’nci sıraya yükseldi.

Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği’nin (ICCA) Destinasyon Performans Endeksi’ne göre, İstanbul, 2021’de fiziki toplantıların değerlendirildiği ‘etkilenmemiş şehirler’ sıralamasında 1.234 şehir içinde 2019’a göre 32 sıra birden ilerleyerek, 12’nci sıraya yükseldi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul’un 2021’de dünya kongre şehirleri sıralamasında 12’nciliğe yükselmesine ilişkin, “Bu gidişle, İstanbul’u birkaç yıl içinde kongre ve toplantı destinasyonu listelerinde 2015’teki gibi ilk 10’da görebileceğiz” diye konuştu.

3 BİN DOLAR HARCIYORLAR

Avdagiç, İstanbul’a kongre ya da toplantı için gelen turistin 3 bin dolar harcadığını kaydetti. Şekib Avdagiç, şöyle konuştu: “Gelecek 5 yıl için İstanbul’a kazandırmak istediğimiz kongreler radarımızda, bugün itibarıyla 26 uluslararası kongre ve etkinlik var. 2023’te 600 katılımcılı Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği Kongresi’nin İstanbul’da yapılması kesinleşti. Bunun dışında 6 kongre için çalışıyoruz. Bunları da kazanırsak 5 binden fazla kongre turistini İstanbul’a kazandırmış olacağız.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL