Güncel Seyahat Acentaları

MOĞOLİSTAN’ DAKİ İlK TÜRK TUR OPERATÖRÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

MOĞOLİSTAN’ DAKİ İlK TÜRK TUR OPERATÖRÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Turizm sektörüne 2021 yılında “merhaba” diyen Festatur, 1 Temmuz’da da Moğolistan’ın Ulan Batur şehrinde ilk Türk tur operatörü olarak faaliyetlerine başladı.

Türkiye iç pazarının yanı sıra İngiltere, Belçika ve Almanya’dan bazı tur operatörlerine konaklama, transfer gibi hizmetler veren firma, Festatur Global markasıyla Türkiye için yeni bir pazar olan Moğolistan’da tur operatörü olarak hizmet verecek.

Moğolistan’dan misafirlerini Air Mongolia ve THY ile taşımayı planlayan Festatur Global, kış ve yaz sezonunda devam edecek operasyonlarında, özellikle İstanbul, Kapadokya, Antalya ve KKTC’de hizmet verecek.

Ulan Batur’un en prestijli caddelerinden biri olan Seol Caddesi’nde hizmete giren Festatur Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Handan Bozdağ Yıldırım, 2023 yılında ülkenin farklı bölgelerinde de satış acenteleri açmayı planladıklarını belirtti.

Antalya’daki Titanic Mardan Palace’ta Moğolistanlı iş ortaklarıyla iş birliğini imza altına alan Festatur Global, ayrıca 2022 sezon sonunda Ulan Batur şehrinde düzenleyeceği “Dreamland Türkiye” tanıtım forumunda Türkiye’den seçkin otellerin yetkililerini Moğolistan’a davet etmeyi planlıyor.

Haber kaynağı (turizmgazetesi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL