Destinasyonlar Güncel

BAKAN ERSOY; TÜRKİYE İÇİN KKTC ÇOK ÖNEMLİ!

BAKAN ERSOY; TÜRKİYE İÇİN KKTC ÇOK ÖNEMLİ!

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) temaslarda bulundu.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk olarak KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ziyaret etti, daha sonra Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

Ersoy ziyaretlerde yaptığı konuşmada Türkiye için KKTC’nin çok önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin KKTC ile ilgili ihtiyaçlarının karşılanması başta olmak üzere, KKTC’nin ekonomisinin, sosyal yaşam tarzının ve hayatın geliştirilmesinin çok önemli olduğunu belirten Ersoy Bakan Ataoğlu ile verimli görüşmeler yaptıklarına işaret etti.

2023’te KKTC için çok yoğun tanıtım kampanyasına başlayacağız

Ersoy, Ercan Havalimanı’nın yeni binasının kısa süre sonra hizmete gireceğini ve özellikle yabancı turistlerin gelmesi için gerekli projeler geliştirdiklerini söyledi. Yeni havalimanının devreye girmesiyle KKTC’ye yönelik hava trafiğinin yoğunlaşacağını belirten Ersoy, 2023 ile ilgili çok yoğun bir “KKTC tanıtım kampanyasına” da öncülük edeceklerini belirtti. Ersoy, 2023’te KKTC’ye rekor bir hava trafiği olması için hazırlıkları sürdüreceklerini vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL