Güncel Oteller ve Tatil Köyleri

YAPIMI YILLARDIR SÜREN OTEL NİHAYET AÇILDI!

YAPIMI YILLARDIR SÜREN OTEL NİHAYET AÇILDI!

 

2015’te yapımına başlanan, 2018’de açılacağı belirtilen ancak yapımı yılan hikayesine dönen 5 yıldızlı Hilton oteli nihayet açıldı.

Çanakkale’de yapımı yıllardır süren 5 yıldızlı Double Tree By Hilton Otel nihayet açıldı. Otelin açılışına Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı.

 

Gökhan: Çanakkale’miz önemli bir turizm tesisi kazandı

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açılış ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çanakkalemiz; tanıtımı, turizmi ve ekonomisi adına yeni bir tesis kazandı. Açılış programına katıldığımız otelin kentimize hayırlı, uğurlu olmasını diler, misafirlerine faydalı hizmetler sunmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Yıllardır çivi bile çakılmamıştı

2015’te yapımına başlanan ve 2018’de açılacağı belirtilen Çanakkale’deki 5 yıldızlı Double Tree By Hilton’un inşaatı yılan hikayesine dönmüştü. Uzun bir süre çivi dahi çakılmayan otel inşaatının yarım kalacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Süreç içerisinde otelin inşaatı yeniden başladı. Çanakkale’deki DoubleTree by Hilton, dünya genelindeki 21 şirketiyle teknoloji odaklı çözümler sunan Açık Holding’in endüstriyel inşaat alanındaki şirketi Serban İnşaat tarafından inşa edildi. Çanakkale Hilton Açık Holding’in sahibi olduğu ilk otel projesi.

155 odalı

Denize sıfır 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 5 yıldızlı Double Tree by Hilton Çanakkale 155 oda ve 300 yatak kapasiteli. Aynı zamanda konferans, toplantı salonu ve 3 adet restoranı da içinde bulunduracak otelde, Spa merkezi ile de hizmet verilecek. DoubleTree by Hilton Çanakkale üst segment hizmet sağlayan bir otel olarak bünyesinde bulunan 600 metrekare balo salonu, 150 metrekare çok amaçlı salon, 4 adet çok amaçlı toplantı salonu, 2 adet açık ve kapalı yüzme havuzu, SPA, Türk hamamı ve son teknoloji ürünlerle dizayn edilmiş spor merkezi, açık ve kapalı oturum alanları bulunan A la Carte restoranı ile en iyi hizmeti sunmak için hazırlanmış durumda. Otelde toplamda 155 oda mevcut. Bunlar içerisinde 10 adet süit oda, 4 delux oda, 1 adet kral daire bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL