Güncel

TGA İÇ ANADOLU BÖLGESİ TEMSİLCİSİ ADAYI FERHAN ADEMHAN: “AVRUPA, TÜRKİYE’YE AKIN EDECEK”

TGA İÇ ANADOLU BÖLGESİ TEMSİLCİSİ ADAYI FERHAN ADEMHAN: “AVRUPA, TÜRKİYE’YE AKIN EDECEK”

 

TGA İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Adayı Ferhan Ademhan,Rusya’nın Avrupa’ya uyguladığı doğalgaz ambargosu nedeniyle ortaya çıkan doğalgaz zamları ve kesintilerinden rahatsız olan Avrupa ülkesi vatandaşlarının kışı rahat geçirmek için Türkiye’ye akın edeceğini söyledi.

 

Rusya’nın doğalgaz vanalarını kapatmasının ardından, Türkiye’deki dolar kurunun yüksekliği ve tesislerimizin uygun fiyatlarını göz önünde bulunduran Avrupalıların, evlerinde yakacakları doğalgaz parası ile Türkiye’de üç ay tatil yapabileceklerini belirten Ademhan, şimdiden pek çok Avrupa ülkesinden otel rezervasyonlarının başladığını dile getirdi.

 

Ademhan “Üzülerek izlediğimiz Ukrayna – Rusya savaşının ardından, Rusya kendisine yaptırım uygulayan Avrupa ülkelerine karşı tepki göstermek amacıyla doğalgaz akışını durdurdu. Bu nedenle Avrupa’da birçok ülke doğalgaz ücretlerine zam ve kısmi kesintiler yapmak zorunda kaldı. Yüksek gaz maliyetleri ve kesintilerden şikayetçi olan Avrupalılar kışı rahat geçirmek için Türkiye’ye rezervasyonyaptırmaya başladı. Ülkemize kışın 3 ay, 5 yıldızlı otellerde kalacak birçok Avrupalı gelecek. Türkiye bu kış çok kârlı bir sezon geçirecek. Rezervasyonlar ve oteller açık olsun. Avrupalılar, İngilizler ev kiralamaya ve otellerde 3 aylık rezervasyon yapmaya başladı. Rusya gazı vermediği için gaz çok tüketilecek ve Avrupalı turist gaza ödeyeceği rakamla ülkemizde rahatlıkla tatil yapacak. Ülkemiz bu krizi fırsata çevirecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL