Oteller ve Tatil Köyleri

İTO MECLİS ÜYESİ ADEMHAN’ DAN LÜKS OTELDE DAVET VERİLMESİNE TEPKİ

İTO MECLİS ÜYESİ ADEMHAN’ DAN LÜKS OTELDE DAVET VERİLMESİNE TEPKİ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Ferhan Ademhan, yönetim kurulunun “Vefa Yemeği” adlı programını, İTO’ya ait yerler dururken geceliği 30 bin lira olan İstanbul’un en pahalı otelinde düzenlemesine tepki gösterdi.

Ademhan, “Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte; üyelerimiz ve tüccarlarımız sıkıntı içindeyken, hatta aidat borcunu ödeyemeyenlere hukuki yollarla ihtar gönderirken, üyelerimizin parasının böyle harcamasına gönlüm el vermiyor.” dedi.

İTO Meclis Üyesi Ferhan Ademhan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:


Değerli Basın Mensupları;

Ekte sunulan davetiyede de görüleceği üzere İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, ‘Vefa Yemeği’ adı altında bir program düzenlemektedir. Bizim bu programla ilgili yorumumuz şöyledir:

Değerli arkadaşlar,

Böyle bir otelde kişi başı fiyat ne kadar olur? Tahmini olan var mı? Bir de bu parayı kim verecek? Başkan veya Yönetim Kurulu Üyelerinin kendi şirketleri mi karşılayacak?

Değerli dostlar, seçim arifesinde bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Odamızın tüm yemeklerimizin verildiği odamızın Eminönü’ndeki binasının üst katı varken, İstanbul’un en gözde mekânlarından, işlettiğimiz Cemile Sultan Korusu varken…

ÜYELERİMİZİN PARASINI BÖYLE HARCAMAK GÜNAH DEĞİL MİDİR?

Geceliği 30 bin TL ve İstanbul’un en pahalı oteli olan Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de üyelerimizin parasını harcamak nasıl bir israftır? Üyelerimizin parasını böyle harcamak günah değil midir?

Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte; pandeminin etkilerini henüz saramamışken, üyelerimiz ve tüccarlarımız sıkıntı içindeyken, hatta aidat borcunu ödeyemeyenlere hukuki yollarla ihtar gönderirken, üyelerimizin parasının böyle harcamasına gönlüm el vermiyor.

Bu israfa hep birlikte dur demeliyiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL