Güncel

51 yıllık gazeteciye TÜRSAB Genel Kurulu’nda yasak..!

51 yıllık gazeteciye TÜRSAB Genel Kurulu’nda yasak..!

51 yıllık gazeteci, turizm yazarı, ATURJET Üyesi Özkan Altıntaş’ın, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen  25. Genel Kurulu’nda  yönetim kurulu kararı ile salona alınmaması skandal etkisi yarattı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Basın Kartı sahibi Özkan Altıntaş, haber detayındaki açıklamasında TÜRSAB’ın 25 Genel Kurul Kongresi’ne katılmak için başvuruda bulunduğunu , ‘Yönetim Kurulu Kararı” nedeniyle başvurusunun kabul edilmediğini belirterek, yönetim kurulu kararının gösterilmesini istediklerini ancak  böyle bir kararın olmadığı ortaya çıktığını aktardı.

TÜRSAB Genel Kurulu’na “akreditasyon başvurusu’ yaptığı halde,  Firuz Bağlıkaya’dan gelen talimat üzerine “yönetim kurulu kararı” mazeretiyle alınmadığını belirten Özkan Altıntaş;  “Böylece mevcut TÜRSAB yönetiminin kötü davranışlarının  üyesi olan acentelere yaptığı baskı, görevini yapmak isteyen bağımsız gazetecileri engelleme şeklinde sürdüğünü gösterdi.” dedi.

TÜRSAB Kongresi’nde TÜRSAB Başkan adaylığı için, Ali Bilir, Aydın Yaylacıklılar, Bilal Korkmaz, Netice Günyeli ve Firuz Bağlıkaya’nın listeleri yarışıyor. Ayrıca kongreye katınlar TGA yönetim adaylığı için Emin Çakmak, Mete Vardar, Abuzer Aydın arasından bir ismi seçecekler.

kaynak: https://www.turkiyeturizm.com/tursab-kongresine-basin-kartli-gazeteci-alinmadi-70593h.htm

KINIYORUZ

turizmhaberleri.com olarak, 51 yıllık gazeteci, turizm yazarı, ATURJET Üyesi meslektaşımız Özkan Altıntaş’ın 25. TÜRSAB Genel Kurul Kongresi için yaptığı katılım başvurusu ve akreditasyonun yönetim kurulu kararı nedeniyle kabul edilmemesini, haber yapma özgürlüğünün bilinçli ve keyfi kaygılarla engellenmesini şiddetle kınıyoruz. 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL